2021 Öğretmen İl Dışı Tayinleri! Milli Eğitim Bakanlığı'nın 3 Ayrı Atama Planı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmenlerin il dışı tayinlerinin hangi dönemlerde yapılacağını açıkladı. Bakan Selçuk atamaların ne zaman yapılacağına ilişkin Temmuz Ağustos dönemini işaret etti.

2021 Öğretmen İl Dışı Tayinleri! Milli Eğitim Bakanlığı'nın 3 Ayrı Atama Planı

Serkan Fıçıcı'nın Akşam TV'de yayınlanan programının son konuğu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk oldu. Program kapsamında çok sayıda konu başlığını ele alan Zİya Selçuk bu kapsamda pandemi sürecinde eğitim, ek öğretmen, yeni öğretmen atamalarına ilişkin konuşmalar yaptı. Kendisine sorulan sorulara da değinen Bakan Selçuk konuşmasının devamın da ayrıca öğretmen il dışı tayinleri hakkında konuştu. 

ÖĞRETMENLERİN İL DIŞI TAYİNLERİ

Milli Eğitim Bakanı il dışı tayinleri hakkında öğretmenler için sürecin nasıl işleyeceğine ilişkin bilgi verdi. 

İl dışı tayinlerine ilişkin duyunun ne zaman geleceğini açıklayan Bakan Selçuk konuşmasında ayrıca öğretmenlerin hangi dönemde atamalara dair işlem yapacaklarını açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un il dışı tayin açıklaması. 

"2021 yılı yer değiştirme işlemleri zamanı geldiğinde yapılıyor. 3 ayrı atama pozisyonu söz konusu. Temmuz ayında başlayarak Ağustos ayı sonuna kadar planladık. Haziran ayı içinde duyurulacak."

YENİ ATAMA OLACAK MI?

Merak edilen bir diğer konu ise yeni öğretmen atamaları ve engelli öğretmen atamalarıydı, bu iki başlığa ilişkin son gelişmeler paylaşıldı. 

İlk olarak 2021 yılında engelli öğretmen ataması gelişmeleri hakkında konuşan Milli Eğitim Bakanı "Engelli öğretmenlerin atanmaları konusunda çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor." dedi. İkinci olarak 2021'de ek öğretmen ataması olacak mı? sorusuna yanıt veren Milli Eğitim Bakanı Selçuk bütçe vurgusunda bulundu. Uzun yıllar Ak Parti döneminde 40 bin atama yapıldığına vurgu yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk salgın koşulları nedeniyle bu sayının 2021'de 20 binde kaldığını ancak bunun artması arzusunda olduklarını ifade etti. Bakan Selçuk atama konusunda son olarak bütçe vurgusunda bulundu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@