2021 DİB MBSTS Yorumları Kolay Mıydı Zor Muydu? MBSTS Sınav Soruları ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak?

Koronavirüs salgını nedeniyle dahga önce ertelenen Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgi Seviye Tespit Sınavı 10 Nisan 2021 tarihi itibariyle gerçekleştirildi. Sınava giren adaylar soruların kolay mı zor mu olduğu tartışıyor. MBSTS Yorumları sizce sınav nasıldı? Kolay mıydı? Zor muydu? 2021 DİB MBSTS soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak? Detaylar haberimizde...

2021 DİB MBSTS Yorumları Kolay Mıydı Zor Muydu? MBSTS Sınav Soruları ve Cevapları Ne Zaman Açıklanacak?

2020 yılında yapılması gereken fakat salgın koşulları nedeniyle 10 Nisan 2021 tarihine ertelenen , Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgi Seviye Tespit Sınavı bugün gerçekleştirildi.

14.45 itibariyle başlayan  Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgi Seviye Tespit Sınavı toplamda 90 dakika sürdü ve adaylara 60 soru soruldu.

MBSTS SINAVI NEDİR? KİMLER GİRDİ?

Diyanet İşleri Başkanlığı'nda çalışan Kur’an kursu öğretmeni, İmam ve Müezzinlere yönelik bir sınavdır MBSTS. Belirttiğimiz görevlerde çalışan bir kişi eğer görev yerini veya unvanı değiştirmek isterse yada yurt dışında görevlendirilmek isterse Diyanet İşleri Başkanlığı'nun bu sınavına girmiş olması gerekmektedir.

MBSTS SORULARIN DAĞILIMI

2021 MBSTS'de

*Kur'an Bilgisi (Kur'an tarihi, tecvit, Kur'an-ı anlama ve meal bilgisi)'nden 5 soru,

*Tefsir'den 6 soru,

*Akaid ve Kelm'dan 8 soru,

*Fıkıh ve İlmihal'den 20 soru,

*Hadis'ten 7 soru,

*Siyer ve İlam Tarihi'nden 8 soru,

*Dinler ve Mezhepler Tarihi'nden 6 soru olmak üzere toplamda 60 soru sorulacak.

DİB-MBSTS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

10 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirilen DİB MBSTS sınavına ait sonuçların açıklanma tarihi ÖSYM tarafından ilan edildi.

ÖSYM tarafından açıklanan sınav takvimine göre sonuçlar 5 Mayıs 2021 tarihinde açıklanacak.

MBSTS SINAVI KOLAY MIYDI ZORMUYDU?

Sınavdan çıkan adayların soruların zorluğundan yakındılar. Peki size göre 2021 DİB MBSTS sınavı nasıldı? Kolay mıydı? Zor muydu? 

Sizlerde yorum bölümünden sınava ait duygu ve düşüncelerinizi, sınavın zor mu kolay mı olduğunu ve hatırladığınız soruları paylaşabilirsiniz.

Kamugundemi.com

Yorumlar (15)
Ali 1 ay önce
sınav zordu..
Fahri 1 ay önce
Sanki bizi hakim savcı yapacaklar arkadaş bu ne... 7 tanemi İslam hukukundan soru cikiyor ne hikmetse namazdan oruçtan hactan zekattan soru çıkmıyor
Zeki Hoca 1 ay önce
Dikkatinizi çekmek istiyorum. İslam tarihi, Fıkıh, mezhebler ve Kuran Hadis konularında dahi, ihtilaflar konuların sorulması sizce tesadüfmüdür? Bizim öğrenip yaşamamız ve yaşatmamız gereken konular yoğunluklu bir sınavı yapıp bizlerinde o konulara yogunlaştırılmamız sağlansa daha iyi olmazmı?!
Ebubekir 1 ay önce
herkese geçmiş olsun, 5 mayısı sabırla bekleyeceğiz
Murat 1 ay önce
Sınav kazikti zor az
Mahmut 1 ay önce
Sorular bilgi amaçlı değil eleme amaçlı sorulardı
Ömer 1 ay önce
Sorular güzeldi toplum daha ziyade ihtilaflı konularda birbirine düşürülmeye çalışılıyor bu sebeple soru şeklini de gayet yerinde buluyorum
Nihat sami 1 ay önce
Sınav bir ay önceki sınava göre en az 2-3 kat zordu. İlahiyat+ihtisas mezunuyum, ayrıca bayağı çalıştım. Fakat en az 15 yanlış var.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@