2021 Bekçi Alımlarında Yaş Şartı 35 Olarak Değişecek Mi?

2021 yılında bekçi alımı yapılması bekleniyor. EGM bünyesinde yapılacak bekçi alımlarına başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken çok sayıda koşul bulunuyor. Bu koşulların başında da yaş şartı geliyor. Adaylar ise yaş şartı konusunda değişiklik yapılması konusunda bir düzenleme ihtimali olup olmadığını araştırıyorlar.

2021 Bekçi Alımlarında Yaş Şartı 35 Olarak Değişecek Mi?

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 2021 yılında gerçekleştirilmesi planlanan personel alımlarından bir tanesi de Çarşı ve Mahalle Bekçiliği pozisyonu.

2021 YILI BEKÇİ ALIM İLANI NE ZAMAN YAYIMLANACAK?

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği pozisyonu için en son alım 2020 yılında sadece İstanbul ili için oldu. O tarihten itibaren toplu bir alım gerçekleştirilmedi. Adaylar ise duyuruların ne zaman yayımlanacağını ve hangi şartlarla duyurulacağını merak ediyorlar. 

Adaylar için ilan tarihi koşulların sağlanması açısından oldukça önemli. 

Geçmiş yıllarda toplu Bekçi alımı yapan İçişleri Bakanlığı EGM bünyesine 2021 yılında da yüksek sayıda kontenjan verilmesi umuluyor. Hem uzun zamandır alım olmaması hemde bakanlığın bekçi kadrosunu daha güçlendirme planları bu beklentiyi yükseltti. 

Ancak 2021 yılı alımlarına ilişkin henüz resmi açıklama yok. İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü için alımların yapılmasında en önemli etmenlerden bir tanesi pandemi. Pandemi sürecinin etkileri kurumların personel alım sürecini etkiliyor. Bu çerçevede çok sayıda kurum personel alımı yapmadı. 

Tüm bu gelişmeler göz önünüde bulundurulduğunda pandemi şartlarının da elvermesi durumunda alımların sonbahr döneminde duyurulması muhtemel. 

EGM BEKÇİ ALIMINDA 35 YAŞ ŞARTI

Bekçi alımlarında yaş şartı konusu bir önceki alımlarda son buldu. Halen adayların talepleri ve sosyal medya çalışmaları olsa da İçişleri Bakanlığı Bekçi alımlarında 31 yaş şartı uyguluyor. Çok büyük olasılıkla 2021 yılı alımlarında da bu şart değişmeyecek. 

Adaylar daha önceden 35 yaş şartı talep etmiş olsalar bile bakanlık İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Bekçi alımlarında yaş şartını 31 olarak uyguladı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@