2020/1 Bekçilik Sınav Sonuçları Açıklandı! Bekçilik Sonuç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre 400 bekçi alımı sınav sonuçlarının açıklandığı duyuruldu. Bekçi alımı yazılı sınav sonuçları nasıl öğrenilir?

2020/1 Bekçilik Sınav Sonuçları Açıklandı! Bekçilik Sonuç Sorgulama Nasıl Yapılır?

Türkiye'nin en gözde mesleklerinden birisi haline gelen çarşı ve mahalle bekçiliği ile alakalı bir son dakika gelişmesi yaşandı. Polis Akademisi Başkanlığı bir açıklama yaparak bekçilik sınavı sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

2021 BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Polis Akademisi Başkanlığı 2020/1 bekçi alımı yazılı sınav sonuçlarının açıklandığını ilan ederek şu açıklamayı yaptı:

“2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınav sonuçları açıklanmıştır. Yazılı sınavda başarılı olan adaylara yönelik ilerleyen günlerde gerekli duyurular yapılarak konuya dair bilgilendirmede bulunulacaktır”

2021 BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARI SORGULAMA

Bekçilik sınavına giren ve sonuçları merakla bekleyen adaylar için sınav sonuçları açıklandı. Buna göre adaylar Milli Eğitim Bakanlığı'nın Sınav Sonuç Sitesi üzerinden sınav sonuçlarını öğrenebilecekler. Siteye giriş yapan adaylar TC kimlik numaraları, doğum tarihleri ve güvenlik kodu kısımlarını doldurarak 2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınav sonuçlarını öğrenebilecekler.

SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ NASIL YAPILACAK?

20 Ocak 2021 tarihinde yapılan 2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavı'na katılan adaylar sınav sonuçlarına itiraz edebilecekler. Adaylar itiraz dilekçelerini 17 Şubat 2021 tarihine kadar şahsen veya faks yoluyla Polis Akademisi Başkanlığı'na iletebilecekler. Sınav sonuçlarına itiraz edecek olan adaylar MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesi'nin Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank şubelerininden hesabına 30 TL itiraz ücreti yatıracaklar. Bu itiraz ücreti dekontu adayların itiraz dilekçelerine eklenecek. İtirazda bulunan adaylara 24 Şubat 2021'e kadar iletişim adreslerinde verecekleri telefon üzerinden bildirilecek.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@