1 Haziran Kamu Personeli Memur Mesai Çalışma Saatleri Kabine Kararları

Cumhurbaşkanı Erdoğan kamu kurumlarında çalışan personellerin 1 Haziran'dan sonra hangi mesai saatlerinde çalışacaklarına ilişkin kararı açıkladı. 1 Haziran sonrası kamuda mesai saatleri.

1 Haziran Kamu Personeli Memur Mesai Çalışma Saatleri Kabine Kararları

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrası memurların çalışma saatleri belli oldu.Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunarak yeni dönem kararlarını açıkladı. 

Bu kararlara bağlı olarak kamu kurumlarında çalışan personeller yeni dönemde kabineden çıkan mesai saatlerine göre çalışacaklar. 

1 HAZİRAN VE SONRASI KAMUDA MESAİ SAATLERİ

1 Haziran tarihinden uygulancak yeni pandemi tedbirleri kapsamında kamuda esnek çalışma saatleri değişmedi. Mayıs ayının ortasında alınan kararlar kapsamında kamu çalışanları eski çalışma şekilleri ile çalışmaya devam edecekler. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan kamu çalışanlarının hangi saatlerde çalışacaklarına ilişkin konuşmasında "Kamu kurumlarındaki esnek mesai uygulaması yeni bir düzenlemeye kadar devam edecektir." ifadelerini kullandı. Bu ifade ile kamu çalışanları 17 Mayıs tarihinden sonra uygulanan çalışma sistemini ve saatlerini bozmayacaklar. 

Bu Kararlar Kapsamında,

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan karar sonrası kamu kurumları mesai saatlerine sabah saat 10.00 itibariyle başlamaya devam edecekler. Esnek çalışma saati sistemi ilan edilecek ikinci bir karara kadar uygulanacak. Kamu kurumlarında mesai akşam saat 16.00 itibariyle son bulacak. 

YENİ KARARLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan kamu çalışanları için açıklamasında yeni bir düzenlemeye kadar eski sistemin devam edeceğini duyurdu. Yeni düzenlemenin en erken haziran ayı ortasında ilan edilmesi bekenirken vaka sayılarına göre yeni kararlar ilan edilecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@