Ticaret Bakanlığı görevde yükselme sınav duyurusu yayımlandı

Ticaret Bakanlığının görevde yükselme sınav duyurusu resmi internet sitesinden duyurdu.İşte detaylar...

Kamu Personel Alım İlanları 11.09.2020, 15:15 11.09.2020, 15:33
Ticaret Bakanlığı görevde yükselme sınav duyurusu yayımlandı

Ticaret Bakanlığı, 2020 Yılı Görevde Yükselme Sınavı İlanı yayımladı.

İlanda, Ticaret Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri uyarınca Ticaret Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında açık bulunan Gümrük Müdürü, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü, Tasfiye İşletme Müdürü, Personel Müdürü, Şube Müdürü, Gümrük Müdür Yardımcısı, İşletme Müdür Yardımcısı, Bölge Amiri, Eğitim Uzmanı, Şef, Kısım Amiri ve Memur kadroları için görevde yükselme sınavı yapılacağı duyuruldu.

Görevde yükselme sınavı, sınav kapsamındaki tüm kadrolar için yazılı ve sözlü olarak iki aşamalı yapılacak.

Yazılı sınav tarihi ve yeri

Yazılı sınav, 08.11.2020 tarihi saat 10.00’da aşağıda belirtilen Sınav Merkezlerinde yapılacak. Sınav yerleri ve sınav salonları, ilgili Üniversite tarafından hazırlanacak, sınav giriş belgeleri 02-06 Kasım 2020 tarihleri arasında adayların erişimine açılacak.

Merkez ve taşra teşkilatı Şube Müdürü, Gümrük Müdürü, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü, Tasfiye İşletme Müdürü, Personel Müdürü, Gümrük Müdür Yardımcısı, İşletme Müdür Yardımcısı, Bölge Amiri, Eğitim Uzmanı, Kısım Amiri, Şef ve Memur kadrolarına atanabilmek için genel şartlar;

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,

b) Bakanlıkta en az iki yıl fiilen çalışmış olmak,

c) Yapılan yazılı ve sözlü sınavda başarılı olmak,

ç) İlan edilen kadro için bu şartı sağlayan personel bulunmaması durumu hariç olmak üzere, söz konusu kadrolara atanmak için belirlenen unvanlarda geçirilecek sürenin en az altı ayını Ticaret Bakanlığı birimlerinde geçirmiş olmak.

Sınava Müracaat

11.09.2020 tarihinde başlayan başvurular, 21.09.2020 tarihi saat 23:59 a kadar devam edecek. Sınava, son başvuru tarihi itibarıyla sınav ilanında belirtilen şartları taşıyanlar katılabilecek. Aday memur statüsünde bulunanlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşları personeli sınava başvuruda bulunamayacak. Sınava katılacak adayların başvurularını Ticaret Bakanlığı Web sitesinde elektronik ortamda yapmaları gerekiyor. Sınav başvuruları, Chrome tarayıcı kullanılarak “ikos.ticaret.gov.tr” adresinde, T.C. Kimlik numarası ve bilgisayar şifresi kullanılarak yapılabilecek. Ücretsiz izinli olmaları nedeniyle elektronik ortamda başvuruda bulunamayan adayların başvurularını dilekçe ile EBYS ortamında göndermeleri gerekiyor.

Yazılı sınava katılmaya hak kazanan adaylar Ticaret Bakanlığı Web sitesinde ilan edilecek. Sınava başvuruda bulunanlar, sınava katılmaya hak kazananların listesinin ilanı tarihinden itibaren 5 iş günü içerisinde Personel Genel Müdürlüğüne itiraz dilekçelerini birimlerince EBYS ortamında göndermeleri gerekmekte. Sınava katılması uygun görülen adayların listeleri sınavı gerçekleştirecek olan Anadolu Üniversitesine gönderilecek, sınava katılacak adaylar 05-09.10.2020 tarihleri arasında “Sınav Hizmetleri” web sitesi üzerinden kredi/banka kartı vasıtasıyla yüzaltmış (160,00) TL sınav katılım ücreti ödeyecek. Başka kanallardan ödeme kabul edilmeyecek. Sınav katılım ücretlerinin doğru yatırılmasının sorumluluğu adaylara ait olduğu için, bu konuda adayların gerekli dikkat ve özeni göstermeleri gerekiyor. Bir ceza kovuşturması sebebiyle hakkında görevden uzaklaştırma tedbiri alınan personel sınava başvuru yapamaz, sınava katılamaz.

Sınavların değerlendirilmesi

Yapılacak yazılı sınavdan 100 tam puan üzerinden 60 ve üstü puan alan adaylar başarılı sayılacak. Yazılı sınavda başarılı olanlardan en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının beş katına kadar aday ile son adayla aynı puana sahip olan adayların tamamı sözlü sınava alınacak. Sözlü sınavda 100 tam puan üzerinden 70 ve üstü puan alan adaylar başarılı sayılacak. Başarı puanı yazılı ve sözlü sınav puanlarının aritmetik ortalaması esas alınarak tespit edilecek.

Yazılı sınav yeri ve tarihi

Yazılı sınav, 08.11.2020 tarihi saat 10.00’da ilgili Sınav Merkezlerinde yapılacak. Sınav yerleri ve sınav salonları, ilgili Üniversite tarafından hazırlanacak, sınav giriş belgeleri 02-06 Kasım 2020 tarihleri arasında adayların erişimine açılacak.

Sözlü Sınav

Gümrük Müdürü, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü, Tasfiye İşletme Müdürü, Şube Müdürü, Personel Müdürü, Gümrük Müdür Yardımcısı, İşletme Müdür Yardımcısı, Bölge Amiri, Eğitim Uzmanı, Şef, Kısım Amiri ve Memur kadroları için yapılacak sözlü Sınavlarda adayların;

a) Sınav konularına ilişkin bilgi düzeyi,

b) Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü,

c) Liyakati, temsil kabiliyeti, tutum ve davranışlarının göreve uygunluğu,

ç) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı,

d) Genel Kültür ve genel yetenek düzeyi, e) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, Esas alınarak yüz tam puan üzerinden değerlendirilecek.

2020 Yılı Görevde Yükselme Sınavı İlanına ulaşmak için tıklayınız.

2020 Yılı Görevde Yükselme Sınavının konularına ulaşmak için tıklayınız.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@