Tarım ve Orman Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım Başvuru Tarihleri ve Koşulları

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli memur adaylarını sevindiren bir açıklama yapmıştı. Tarım ve Orman Genel Müdürlükleri bünyesine memur personel alımı yapılacağının müjdesini veren Bakan Pakdemirli, orman mühendisi, orman muhafaza memuru, düz memur ve şöför kadroları için toplam 5 bin personel alımı yapılacağını ifade etmişti. Tarım ve Orman Bakanlığı personel alım sürecinde adayların ilanın yayın tarihini bekleyişi sürüyor. Öte yanda sözleşmeli pilot alımına dair bir ilan kurumca yayınlandı.

Kamu Personel Alım İlanları 30.06.2019, 14:44 30.06.2019, 14:45
Tarım ve Orman Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alım Başvuru Tarihleri ve Koşulları

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli 1200 Orman Mühendisi, 2700 Orman Muhafaza Memuru, 800 Memur ve 300 Şoför olmak üzere toplamda 5 bin personel alımı gerçekleştireceklerini açıklamıştı. Resmi Gazete'de ilan edilen habere göre; Orman Genel Müdürlüğü bünyesine 1200 mühendis kadrosu -boş kadro değişikliği- yolu ile tahsis edildi. Bu kadro düzenlemesi sonucunda tahsis edilen Mühendis kadroları ile birlikte Orman Genel Müdürlüğünün hazırlık çalışmaları bittikten sonra personel alım ilanına çıkması bekleniyor. İşte son gelişmeler...

Tarım ve Orman Bakanlığı Sözleşmeli Pilot Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı, Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında 4/B sözleşmeli personel statüsünde 1 kaptan pilot (uçak) alımı yapacak.

OGM sözleşmeli personel alımı hakkında detayların www.ogm.gov.tr web sitesi üzerinden yayımlanacağı açıklandı. Başvurusu onaylanan adayların mülakata alınacakları belirtildi.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Orman Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı kapsamında başvuru yapacak adaylardan talep edilen genel başvuru şartları şu şekildedir;

1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2- Kamu haklarından mahrum sayılmamak.

3- Adli Sicil sabıka kaydı temiz olmak.

4- Askerlik görevini yerine getirmiş olmak.

5- Kadro özel başvuru şartlarına uygun olmak.

6- Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almış olmak.

7- OGM sözleşmeli personel alımı mülakatında başarılı olmak.


ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

1- Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM.ATPL) (A) Lisanslı olmak.

2- En az 1200 saat çok motorlu ve bu uçuşun en az 500 saati çok pilota sertifikalı jet uçuşu olmak.

3- CITATION 650 veya CITATION serisine TİP intibaklı olmak.

4- Sağlık sertifikası (CLASS 1) olmak.

5- Çok motorlu jet tipi uçaklarda en az bir yıl sorumlu kaptan olarak uçmuş olmak.

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI BAŞVURU YERİ VE TARİHİ

Yayımlanan ilana yapılacak olan başvurular 8- 16 Temmuz 2019 tarihleri arasında alınacak.

Başvurular Beştepe Mahallesi, Söğütözü Caddesi No:8/1 06560 Yenimahalle/ANKARA adresinde bulunan Orman Genel Müdürlüğü adresine şahsen veya posta yolu ile yapılacaktır.

13 Nisan 2019 tarihli Resmi Gazete'de, Orman Genel Müdürlüğü bünyesine 1200 mühendis kadrosu -boş kadro değişikliği- yolu ile tahsis edildi. 

Binlerce vatandaşın gözü kulağı Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılacak personel ilanına çevrildi Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 5 bin kişilik kadro ataması yapılacağını ve Orman Genel Müdürlüğü'nde işe alınacağını açıkladı. Ayrıca 1200 mühendis kadrosu resmi gazetede yayınlanarak Orman Genel Müdürlüğü bünyesine tahsis edildi. Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımına yönelik gelişmeler haber detayımızda...

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'den personel alımına dair yeni bir açıklama geldi. Pakdemirli yaptığı açıklamada, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından 5 bin kadro tahsis edildiğine dair ifadelere yer verdi. Geniş yelpazede personel alım ilanı yayımlamayan bakanlıktan binlerce vatandaş gelecek ilanı bekliyor ve seçim öncesi ilanın gündeme gelmesi talep ediliyordu. Beklenen açıklama sonunda geldi.

İşte Bakan Pakdemirli'nin tweeti:

Atama bekleyen kardeşlerime bir müjde vermek istiyorum.

Orman Genel Müdürlüğü'müzde istihdam edilmek üzere;

1200 Orman Mühendisi

2700 Orman Muhafaza Memuru

800 Memur

300 Şoför olmak üzere toplamda 5 Bin personel alımı yapıyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun.

Ayrıca Pakdemirli, Tarım ve Orman Bakanlığına yapılacak atamalarla ilgili çok uzun süredir bir beklenti olduğunu söyledi.

"Norm kadro çalışmalarını orman tarafında henüz bitirdik." ifadesini kullanan Pakdemirli, şöyle devam etti:

"Bununla ilgili Hazine ve Maliye Bakanlığımız ile konuştuk. Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından bize 5 bin kadro tahsis edildi. Bin 200 orman mühendisi, 2 bin 700 orman muhafaza memuru, 800 memur, 300 şoför olmak üzere 5 bin personel alımı yapacağız. Alınacak arkadaşlara hayırlı uğurlu olsun. Tabii KPSS puanlarına göre alınacak. Diğer meslek mensuplarıyla ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. İnşallah ilerleyen günlerde ihtiyaç oldukça kadrolar tahsis edilecek. Biz de gerekli açıklamaları yapacağız."

Tarım ve Orman Bakanlığından Geçtiğimiz Haftalarda Yapılan Açıklama! 

Tarım ve Orman Bakanlığı'na personel alımı ile ilgili sevindiren bir gelişme yaşandı. Personel adaylarının heyecanla takip ettiği gelişmeye göre; Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli bir soru önergesine cevaben, 10 bin 551 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirmek için Devlet Personel Başkanlığı (DPB) ve Maliye Bakanlığı'ndan istekte bulunduklarını açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı, sözleşmeli personel ataması yapmak için Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığı'ndan talepte bulunduklarını açıkladı. Bakan Pakdemirli'nin soru önergesine karşılık verdiği cevapta; 10 bin 551 personel ataması için taleplerinin olduğunu ve ihtiyaçlarının ÖSYM aracılığıyla karşılandığı belirtildi.

Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen, Tarım ve Orman bakanlığına personel alımı olup olmayacağını Bakan Pakdemirli'ye sordu.

Bakanlıktan 6 Şubat tarihi itibariyle verilen cevapta, Bakanlığın personel ihtiyaçlarının ÖSYM aracılığıyla karşılandığına dikkat çekilerek, 10 bin 551 sözleşmeli personel pozisyonuna atama yapmak için Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığından talepte bulunulmuştur, denildi.


KamuAjans

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@