Tarım ve Orman Bakanlığı En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapacak!

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren kamu personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Bakanlıkların resmi internet sitelerinden ve Resmi Gazete’nin ilgili sayısında yer alan ilanlara başvuruda bulunan adayların kamu personeli olma hayalleri gerçek oluyor. Son olarak Tarım ve Orman Bakanlığı da 2020 yılında bakanlık bünyesindeki müdürlüklerde istihdam etmek üzere çok sayıda personel alımı yapacağını duyurdu. En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği Tarım ve Orman Bakanlığı kamu personel alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı. Tarım ve Orman Bakanlığı yeni personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Kamu Personel Alım İlanları 09.03.2020, 22:06
Tarım ve Orman Bakanlığı En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapacak!

Kamu Gündemi - Özel Haber | Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, daha önceden müjdesini verdiği bakanlık bünyesinde çok sayıda personel alımı ilanı hakkında yeni gelişmeler yaşandığını açıkladı. Bakan Pakdemirli tarafından kamuoyuna duyurulan Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları da aktarıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı ilanı detayları haberimizde yer alıyor.

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’den Açıklama

Binlerce aday tarafından merakla beklenen Tarım ve Orman Bakanlığı yeni personel alımı ilanı hakkında Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’den beklenen açıklama geldi. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Mühendis kadrosu için yükseköğretim kurumlarının ilgili birimlerinden mezun olmak şartı aranırken, sağlık teknikeri için yükseköğretim kurumlarının en az ön lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.” diyen Bakan Pakdemirli, ayrıca 50 kişilik teknisyen kadrosu için en az ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenim şartı arandığını duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’nin yapmış olduğu açıklamada bakanlık bünyesinde personel alımı yapılacak tekniker kadrosu için adayların en az ön lisans mesleki teknik öğrenime sahip olmaları gerektiği belirtildi. Bunun yanı sıra üniversitelerin veteriner fakültelerinden mezun olan adayların ise 790 kişilik Tarım ve Orman Bakanlığı veterinerlik kadrosuna başvuruda bulunabileceği açıklandı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kamu personeli alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru genel şartları şu şekilde kamuoyuna duyuruldu:

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
 • TCK’nın 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, devletin güvenliğine ve anayasal düzene karşı suçlar ile ilgili kanunda belirtilen yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamak
 • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak
 • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir akıl sağlığı veya bedensel engeli bulunmadığını tam teşekküllü hastanelerden alınan sağlık raporu ile belgelemek
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan şartları taşımak
 • Bakanlık tarafından ilan edilen kadrolardaki unvanlar için belirlenen özel başvuru şartlarına haiz olmak

Tarım ve Orman Bakanlığı Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapacak?

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2020 yılı sözleşmeli kamu personeli alımı yaptığı kadrolar şu şekilde açıklandı:

 • Mühendis kadrosuna bin 163 personel
 • Sağlık teknikeri kadrosuna 11 personel
 • Teknisyen kadrosuna 50 personel
 • Tekniker kadrosuna 139 personel
 • Veteriner hekim kadrosuna 790 personel

Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli tarafından yapılan kamu personeli açıklamasında adayların başvurularını Tarım ve Orman Bakanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yapacakları duyuruldu. Sözleşmeli personel alımında adaylardan talep edilen belgeler de internet üzerinden açıklandı.

Yorumlar (3)
q 11 ay önce
habere bak lise mezunu sartlar universite
Kazım özdemir 11 ay önce
Orman işletmeye baş vurdum benden partili refarans istediler neyinize ne kadar güvenelim operatör olarak baş vurdum lastikli yükleyici paletli ekskavatör beko loder kullanıyorum ama yeterli değil cunki akp li değilim
Fatih Demirci 11 ay önce
Kazım özdemir bey başvurularda önşart partili olmamak var bu 1 ikincisi şartlar uyarsa noter huzurunda kura çekilir buna emin olun ama yalan yorum yapmayın hakka giriyorsunuz bunu kime sorsanız söyler çamur atmak sizi bir yerlere getirmez
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@