Polisevi 2800 TL Maaşla Personel Alıyor! İşte Başvuru Şartları...

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden Tunceli Polisevi Müdürlüğü'nde görevlendirilmek üzere asgari ücretin yüzde 20 fazlası maaş ile yani 2800-3000 TL maaş aralığı olmak kaydıyla 3 garson alınacağı açıklandı. Başvuru şartları ve detaylar haberimizin devamında yer alıyor.

Kamu Personel Alım İlanları 05.02.2020, 10:43
Polisevi 2800 TL Maaşla Personel Alıyor! İşte Başvuru Şartları...

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden Tunceli Polisevi Müdürlüğü'nde görevlendirilmek üzere asgari ücretin yüzde 20 fazlası maaş ile yani 2800-3000 TL maaş aralığı olmak kaydıyla 3 garson alınacağı açıklandı. Başvuru şartları ve detaylar haberimizin devamında yer alıyor.

Tunceli İl Emniyet Müdürlüğü Polisevi Şube Müdürlüğünde çalışmak üzere 3 garson alınacaktır. Kamu İlanı ile ilgili Özel Şartlar:

1- Alınacak en az bir yıl garsonluk mesleğinde deneyiminin olması.

2- Alınacak personellerin askerlik hizmetini yapmış olması.

3- Alınacak personellerin 25-40 yaş aralığında ve en az lise mezunu olması.

4- Alınacak personellerin son 6 ay içerisinde Tunceli Merkezde ikamet ediyor olması.

5-Sosyal Olanaklar kapsamında personellere asgari ücretin yüzde yirmi fazlası maaş olarak verilecektir.

6- Başvuru sahiplerinin evrak kontrolü komisyon tarafından 12.02.2020-19.02.2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

7- Komisyon tarafından yapılacak inceleme sonrası başvurusu kabul edilen adaylar arasından 21.02.2020 tarihinde saat 14:00 da noter huzurunda asil ve yedek adayların belirlenmesi için kura çekimi yapılacak olup 25.02.2020 tarihinde saat 10:00 da yapılacak olan uygulmalı ve sözlü mülakat sonucunda komisyon onayı ile aday kesinleşecektir.

8- Başvurular ile ilgili olarak Polisevi Şube Müdürlüğü tarafından oluşturulan komisyon tarafından incelenmek üzere adaylardan istenilen belgelerin kontrolü için adayların en geç 11.02.2020 günü saat 17.002’a kadar Tunceli Polisevi Şube Müdürlüğü (Cumhuriyet Mahallesi Yaşar Kemal Caddesi No:3 Merkez/TUNCELİ) adresine beldeleri ibraz etmeleri gerekmektedir.

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:


A) Genel Hususlar:


1) Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR il müdürlüklerinden/hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından veya https://esube.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden İş Arayan” linkine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.
2) Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla işgücü talebine durumu uyan iş arayanın tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir.
3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki işçi taleplerine, durumu talep şartlarına uyan ve talebin yayımlandığı anda geçerli olan ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir. Aynı eğitim düzeylerindeki engelli, eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi taleplerine başvurularda ise bir puan barajı aranmayacak olup bu kişilerin EKPSS/KPSS’ye girmiş olmaları yeterlidir. Ancak, kariyer meslek taleplerine başvuru yapacak engellilerden ilgili KPSS puan türünden en az 60 puan almış olan adayların müracaatları kabul edilecektir.
4) EKPSS’ye tabi engelli işçi taleplerine başvuru yapacak adaylar, hangi yılın puanını kullanarak başvuru yapacaklarını başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.
5) Taleplere başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçeceklerdir. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmeyecektir.
6) KPSS/EKPSS’ye tabi işçi taleplerine müracaat eden iş arayanların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise en eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dört katını, kariyer mesleklerde ise açık iş sayısının beş katını geçmeyecek şekilde oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.
7) Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir.
8) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi işgücü taleplerinde, öncelikliler de dahil olmak üzere talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenecektir.
9) Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz edeceklerdir. Belge teslim tarihi ve yeri, işgücü ilanında ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinden adaylara duyurulacaktır. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dahil edilebilecektir.
10) Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.
11) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici işgücü talebine işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkacaktır.
12) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınacaktır.İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınacaktır.İkametini talebinin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde Kurum ünitesine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvurusu yapılır.
13) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Başvurmak isteyen adaylar buraya tıklayarak başvuru yapabilir.

"Kamu Gündemi mobil uygulamalarını indirerek yeni ilanlardan ve gelişmelerden anında haberdar olabilirsiniz. IOS uygulaması veya Android Uygulaması yeni yayınlanan ilanlardan ve son dakika gelişmelerden haberdar olmanız için cep telefonunuzda olması gereken tek uygulamadır. Aynı zamanda Kamu Gündemi'ni twitterfacebook ve instagram gibi sosyal medya platformlarından da takip edebilirsiniz."

KAMU GÜNDEMİ | ANKARA

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@