Memur olmak isteyenlere müjde! 62 kamu kurumuna 6 bin 219 memur alımı yapılacak!

Kamu personelleri alımları ne zaman olacak? diye bekleyen ve Türkiye'de memur olmak isteyenleri sevindiren haber Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından geldi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “2020 yılı için kamuda açıktan veya nakil yöntemiyle atanacak ilave personel sayıları Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile belirlendi. Bu kapsamda, 62 Kamu Kurum ve Kuruluşuna 6 bin 219 atama yetkisi verildi.” denildi.

Kamu Personel Alım İlanları 01.04.2020, 11:12
Memur olmak isteyenlere müjde! 62 kamu kurumuna 6 bin 219 memur alımı yapılacak!

Memur olmak isteyenler için 62 Kamu Kurum ve Kuruluşu tarafından 6 bin 219 memur alımı yapılacağı bildirildi.

MEMUR OLMAK İSTEYENLER DİKKAT!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının müşterek çalışmasıyla hazırlanan, kamu kurum ve kuruluşlarının 2020 yılında açıktan veya nakil yöntemiyle yapabilecekleri ilave atama sayıları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından çıkarılan kararla tespit edildi.

KAMU KURUMLARINA MEMUR ALIMI YAPILACAK

Tüm dünyayı etkileyen ve Türkiye'de de görülen corona virüsü ile mücadele esnasında kamu hizmetlerinin aksamaması ve etkin mücadelenin yürütülebilmesi için söz konusu atamaların destekleyici olacağı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 2020 yılı şubat ayında Cumhurbaşkanlığı kararıyla 635’i üniversitelere, 431’i diğer kurumlara olmak üzere toplam 1.066 atama izni verildiği de belirtildi.

EK 6 BİN 219 MEMUR ALIMI OLACAK

Ayrıca Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “2020 yılı için kamuda açıktan veya nakil yöntemiyle atanacak ilave personel sayıları Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleri ile belirlendi. Bu kapsamda, 62 Kamu Kurum ve Kuruluşuna 6.219 atama yetkisi verildi.” ifadeleri yer aldı.

Açıklanan karar sonrasında 127 üniversiteye 1.016 ilave atama yapılacağı ve 2020 yılında açıktan ve nakil yöntemleriyle üniversiteler toplamda 1.651, diğer kurumlar da toplamda 6.650 ilave atama gerçekleştirmiş olacağı duyuruldu.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@