İl Sağlık Müdürlüğü-TSK-üniversiteler ve kamuya yüzlerce personel alımı yapılacak

İŞKUR Mart ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde personel alımlarına yoğunluk vermiş durumda. Bu bağlamda İl Sağlık Müdürlüğü-TSK-üniversiteler ve kamuya yüzlerce personel alımı yapılacak. Vatandaşlar ise başvuru şartlarını merak ediyor. Mezuniyet şartı olmadan, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite mezunu adaylar arasından personel, memur ve işçi alımı olacak. KPSS puan şartı olmadan ve 60 KPSS ile yapılan kamu personeli, kamu işçisi alımında tüm ilanlar haberimizde. İŞKUR kayıt işlemleri çok basit şekilde 2 alternatifli olarak gerçekleştirilebilmektedir. İŞKUR kaydını ister online olarak, ister de bulunulan şehirde bulunan İŞKUR şubelerine bireysel başvuruda bulunarak gerçekleştirebilirsiniz.

Kamu Personel Alım İlanları 11.03.2020, 21:46
İl Sağlık Müdürlüğü-TSK-üniversiteler ve kamuya yüzlerce personel alımı yapılacak

İl Sağlık Müdürlüğü, MEB, TSK, öğretmenevleri, üniversiteler ve diğer kamu kurumlarına personel memur işçi alımı yapılıyor. 258 kamu personeli ve kamu işçisi alımının başvuru detayları haberimizin devamında. İŞKUR iş ilanları adresinde yayımlanan ilanlarda üniversitelere, il sağlık müdürlüğüne, TSK tersane komutanlığına, öğretmenevleri, araştırma enstitüleri ile diğer kamu kurumlarına yapılan personel alımında kadrolar ve alım yapılan kurumların listesi kamugundemi.com'da

İŞKUR İLAN ADRESİNDE DUYURULAR GELDİ

İŞKUR iş ilanları adresinde yayımlanan ilanlarda üniversitelere, il sağlık müdürlüğüne, TSK tersane komutanlığına, öğretmenevleri, araştırma enstitüleri ile diğer kamu kurumlarına yapılan personel alımında kadrolar ve alım yapılan kurumların listesi şu şekilde:

BAŞVURULAR İNTERNETTEN BAŞLADI

Farklı kurumlar bünyesine yapılan kamu personeli ve kamu işçisi alımına başvuru yapmak isteyen adayların aşağıdaki adımları izlemesi ve başvurusunu yapması gerekmektedir.

İŞKUR BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İlanlara başvuru yapacak adayların aşağıdaki başvuru genel şartlarını taşıması gerekmektedir:

Adayların , 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşıması, 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olması, 18 yaşını tamamlamış olması, İŞKUR'da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen branşlarda istenilen belgelere sahip olması, affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmaması, Millî Güvenlik Kurulunca Devletin millî güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisaklı yahut bunlarla irtibatı bulunmaması, terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olmamış, bu örgütlere yardım etmemiş, kamu imkân ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanmamış ya da kullandırmamış, bu örgütlerin propagandasını yapmamış olması, lamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olması, görevini devamlı yapmaya engel olabilecek hastalığı bulunmaması, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

https://esube.iskur.gov.tr/

Yukarıdaki linke tıklayın. Açılan sayfada iş arayan kısmından giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra açılan ekranda iş arayan kısmından giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda İŞ İLANLARI kısmına tıklayın.

İŞKUR KAYIT İŞLEMLERİ

Türkiye' de iş arayan herkesin ilk olarak yapması gerekenlerin başında İŞKUR kayıt yaptırmak geliyor. İŞKUR'a kayıt yaptırarak, kurumun iş olanağı açısından sunduğu tüm fırsatlardan yararlanabilme imkanına sahip olunabiliyor. İŞKUR kayıt işlemleri çok basit şekilde 2 alternatifli olarak gerçekleştirilebilmektedir. İŞKUR kaydını ister online olarak, ister de bulunulan şehirde bulunan İŞKUR şubelerine bireysel başvuruda bulunarak gerçekleştirebilirsiniz.

• İŞKUR kayıt işlemini iş ilanlarına ulaşmak amacı ile yapmak için sayfada bulunan "İş Arayanlar" kısmındaki "Üye Ol" butonuna tıklamalısınız.
• Karşınıza çıkan sayfada bulunan "Üyelik Sözleşmesi" kısmındaki tüm maddeleri dikkatlice okumalı ve daha sonra altında yer alan "Onaylıyorum" butonuna tıklayarak, onay vermelisiniz. Eğer onaylamıyorsanız "Onaylamıyorum" butonuna tıklayın. (Buraya tıklarsanız üyelik sayfasından çıkarsınız).
• Üyelik sözleşmesini onayladıktan sonra açılan sayfada "T.C. kimlik numarası", "isim," soy isim", "baba adı" ve "doğum tarihi" şeklindeki kimlik bilgilerinizi girmelisiniz.
• Altta bulunan güvenlik kontrolü kısmındaki resimde yazan sayıları "Güvenlik Kontrolü" karşısındaki boş kutucuğa yazmalısınız.
• En altta bulunan uyarıyı da okuduktan sonra sol yanında bulunan boş kutucuğa tıklayarak, işaretledikten sonra "İleri" butonuna tıklayarak, bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.
• Daha sonraki aşamada ise "Adres Bilgileri" ile tercih ettiğiniz "İletişim Bilgileri" kısımlarını doldurmalısınız. En son olarak sayfanın altında İŞKUR üyeliğiniz için özel bir şifre oluşturmalısınız.
• Şifrenizi tekrar girdikten sonra kendinize bir "Güvenlik Sorusu" oluşturup, altındaki "Yanıtınız" karşısındaki kutucuğa da yanıtını yazmalısınız.
• Son olarak en altta bulunan "Üyeliği Oluştur ve Devam Et butonuna tıklayarak İŞKUR kayıt işlemini tamamlayabilirsiniz.
İşveren İŞKUR kayıt işlemleri için;
• İŞKUR kayıt işlemini iş ilanlarına ulaşmak amacı ile yapmak için sayfada bulunan "İşveren" kısmındaki "Üye Ol" butonuna tıklamalısınız.

• Açılan sayfada "Tüzel Kişi Bilgileri" kısmını eksiksiz şekilde doldurmalısınız.
• SGK Numarası-Aracı Kodu bilgilerini girdikten sonra karşısındaki "SGK Sicil Numaramı Doğrula" butonuna tıklamalısınız.
• Şirket unvanını girmelisiniz.
• Vergi no (şirketler için zorunlu), "Vergi Kimlik Numarası" bilgilerini girin.
• Ana Faaliyet Grubu bilgisini, listeden seçin.
• Alt Faaliyet Grubu bilgisini, listeden seçin.
• "Kamu" ve "Özel" şeklinde "Yasal Durumu" seçin.
• Kuruluş Tarihini girin.
• Adres ve İletişim Bilgileri kısmını eksiksiz ve doğru şekilde doldurun.
• En altta bulunan "İleri" butonuna tıklayarak, açılan sayfada tüzel kişilik hesap şifre işlemlerini de gerçekleştirdikten sonra İŞKUR kayıt işlemlerini tamamlayabilirsiniz.
İşverenler ve iş arayanlar İŞKUR kayıt işlemlerini bu şekilde hızlı ve kolay şekilde tamamlayabiliyor. Bu şekilde İŞKUR'un Türkiye genelinde sağladığı iş olanaklarından etkin biçimde faydalanabiliyor.

Yorumlar (2)
Sinemkocak 11 ay önce
Sertifika aldim 4 tane is basvurusuna yaklasik bir aydir basvurdum henuz bisey yok
Cafer 11 ay önce
İş Başvurusu yapmak için sertifika alacak duruma geldik biz boşuna mı bu kadar sene okuduk. Artık ekstra bir belge olmadan iş başvurusu olsunnn
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@