Darphane Genel Müdürlüğü KPSS'siz en az lise mezunu personel alımı yapacak!

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü en az lise mezunu personel alımı yapacak. Genel Müdürlük tarafından verilen personel alım ilanında KPSS şartı aranmadığı görüldü. Peki, alımlar hangi kadro için hangi şartlar ile yapılacak? İşte ilan detayları…

Kamu Personel Alım İlanları 22.07.2020, 11:58 22.07.2020, 12:00
Darphane Genel Müdürlüğü KPSS'siz en az lise mezunu personel alımı yapacak!

Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü İstanbul’da görevlendirilmek üzere en az lise mezunu personel alımı yapacak. Koruma ve Güvenlik Hizmetleri/Güvenlik Görevlisi Silahlı kadrosu için yapılacak olan alımlarda KPSS şartı aranmıyor. İlanda verilen başvuru şartlarını taşıyan adaylar ise başvuru işlemlerini Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden gerçekleştirebilecekler. Başvurular 22 Temmuz 2020-27 Temmuz 2020 tarihleri arasında kabul edilecek.

GENEL ŞARTLAR:

1. Türk vatandaşı olmak.

2. Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.

3. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak.

4. Askerlik ile ilişiği olmamak (fiilen yapmış veya muaf olmak),

5. Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş veya hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş olsa bile; a. Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkûm olmamak.

b. Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına ve cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçları, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, kaçakçılık ve fuhuş suçlarından mahkûm olmamak.

c. Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak. 6. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemek.

BAŞVURU ŞEKLİ, TARİHİ VE YERİ

1. Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden online olarak 22.07.2020-27.07.2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

2. Online başvurular dışında şahsen, posta veya e-posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

3. İlana başvurular İŞKUR ilan başlangıç tarihi itibariyle İstanbul İli genelinde ikamet etmek şartını taşıyan kişiler tarafından yapılabilecektir.

İLAN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@