Adalet Bakanlığı ve MEB 2500 Memur Alacak!

Adalet Bakanlığı tarafından cezaevlerinde kreş, anaokulu, lise,meslek lisesi kurmak için hazırlık yapılıyor. Ayrıca Adalet Bakanlığı tarafından açık ortaokul ve lise öğrencisi durumundaki tutuklu ve hükümlülere yönelik destekleme ve yetiştirme kursları verilecek. Bunların yanı sıra 2 bin 500 kişi işe alınacak.

Kamu Personel Alım İlanları 07.03.2020, 19:33
Adalet Bakanlığı ve MEB 2500 Memur Alacak!

Milli Eğitim Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı tarafından ortak bir çalışma yapılıyor. Buna göre eğitim ve öğretim işbirliği protokolü imzalanacak. İki bakanlık tarafından 9 Mart 2020 tarihinde işbilriği protokolü imzalanacak. Bu çerçevede Adalet Bakanlığı cezaevlerinde annesinin yanında kalan 3-6 yaş grubu çocuklar için kreş ve anaokulu, cezaevlerindeki hükümlü ve tutuklu çocuklarla gençler için lise ve meslek lisesi kuracak.

2 BİN 500 İSTİHDAM 

Bu protokol kapapsamında yaklaşık 2 bin 500 öğretmenin istihdamı gündeme geldi.

Bunun yanı sıra açık cezaevlerinde ve çocuk eğitimevlerinde bulunan hükmülülerin yararlandığı mesleki eğitim merkezine devam etme imkanına kapalı cezaevlerinde bulunan tutuklu ve hükümlüler de katılabilecek.

PROTOKOL DETAYLARI

İmzalanacak olan bu protokol kapsamında işyurtlarındaki hükümlü ve tutukluların kurum içinde 4 yıla kadar örgün eğitim veren mesleki eğitim merekzinde hem çalışıp hem de eğitimlerini tamamlamaları sağlanacak. Ayrıca burada lise bitirme fark derslerini de görerek aynı zamanda lise diploması almalarına imkan verilecek.

Ayrıca bu protokol kapsmaında tutuklu ve hükümlüler açık ortakokul ve açık lise programına devam edecek. Bununla birlikte okudukları temel dersler için ‘Destekleme Yetiştirme Kursları’ açılması, her bir ders için ceza infaz kurumuna gelecek branş öğretmenlerinin yüz yüze eğitim vermeleri ve böylece örgün yöntem uygulanarak eğitim öğretim kalitesinin artırılması sağlanacak.

Tüm bunların yanı sıra imzalanacak protokol kapsamında ceza infaz kurumlarındaki hükümlü ve tutuklulardan yaklaşık 60 bininin mesleki eğitim merkezlerinde, 40 bininin diğer öğretim programlarından aktif olarak faydalanacağı belirtildi. 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@