2020 POMEM Başvuru Şartları İçin Flaş Gelişme!

2020 yılında polis alımlarına başvuru yapacak olan adaylar merakla 27. dönem POMEM başvuru şartlarını araştırmaya başladı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yaptığı açıklamada 2020 polis alımı başvurularından 2 tanesi belli oldu. 27. Dönem POMEM başvuru şartları neler? 2020 Polis memuru alımları ne zaman başlayacak?

Kamu Personel Alım İlanları 13.01.2020, 20:37 14.01.2020, 21:48
2020 POMEM Başvuru Şartları İçin Flaş Gelişme!

27. Dönen POMEM başvurularına başvuru yapacak olan adayların merakla araştırdığı Polis alımı başvurularından 2 tanesi belli oldu.

2020 POLİS ALIMI BAŞVURU ŞARTLARINDAN 2 TANESİ BELLİ OLDU

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun önceki günlerde katıldığı canlı yayın programında 27. dönem POMEM başvuru alımı yaş şartı ve alım tarihi hakkında açıklama yaptı.

Bakan Soylu yaptığı açıklamada yaş düzenlemesi olmayacağını bildirdi. POMEM alımı başvurularında yaş şartı şöyle:

"18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak (1 Ocak 1991 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak), "

27. DÖNEM POMEM ALIMI KPSS ŞARTI

Ayrıca 2020 POMEM alımında KPSS şartı da kesinleşti.

2020 yılında polis alımlarına başvuru yapacaklar için 27. dönem POMEM KPSS şartı ise şöyle:

Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) Lisans mezunları için KPSS lisans puanı P3 puan türünden 60,

önlisans mezunları için 93 puan türünden 65 taban puan veya üzerinde puan almış olmak.

Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malullerinin eş veya çocukları için POMEM Giriş yönetmeliğinin 8’inci maddesinin  (c) bendinde belirlenen puanın en az % 80’ini almış olmak, (Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocuklarından lisans mezunları için KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az  48,  önlisans mezunları için  KPSS önlisans puanı P93 puan türünden 52 taban puan veya üzerinde puan almış olmak.) (Emniyet Teşkilatında çalışan veya Emniyet Teşkilatından emekli olanların eş ve çocukları bu kapsamda yer almamaktadır.)

2020 POLİS ALIMLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bakan Soylu yaptığı açıklamada 27. dönem POMEM alımlarının 2020 KPSS sınavından sonra yapılacağı bildirildi.

Yorumlar (20)
BENGü 3 ay önce
Vatan sevgisi boy ve yaş şarti ile sınırlanmamali
Emir 3 ay önce
Haklısın. Fakat vatana hizmetimizi en iyi en güzel yapmak istiyorsak dört dörtlük olmamız gerekiyor. Buda senin fiziğin diksiyonun ve psikolojin çok önemli
El sid pier 3 ay önce
Yaş olayına hala gülüyorum geçen sene giremeyenler bu sistemle geçen yıl girebilirdi kimlerin hayallerini yıktınız ne gençler var vatan sever çoğu kişi parası için yapıyor kalite düşüyor yazık canım ülkeme yazık bu insanlara
27.dönem 3 ay önce
Kpss beklenecek fakat önlisans kpss ile lisans kpss arasında baya bir zaman var . Onlisans kpss'de beklenecek mi
2020 önlisans kpss 27.donem 2 ay önce
27.donem için 2020 önlisans kpss beklenecek mi
Hakkı olan herkes için 3 ay önce
Fetöcü hainler zamanında gerçek gönüllülerin hakkını yedi, onlar cezasını buldu, ama bu hakkı yenilen insanları kimse düşünüp hakkını vermedi, yaş şartı engeli koyarak birdaha haklarını yediler, parası iyi deyip acil açık öğretim bitirenler bile polis oldu, bunlar zamanında barajı bile geçemeyen insanlar çoğu. Bu adaletsizliği birkere daha yapanları Allah a havale ediyorum, inşAllah yanlarına kalmaz....
Boy sınırı düşürülmeli 3 ay önce
Lisans kpss den 83 puan almama rağmen, hiç çaba göstermeden torpille 63 puanla polis olan arkadaşlarım var. Şu zamana kadar bir gram dersle alakası olmayan kişiler sadece boyları tuttuğu için oldular. Ben 83 puanla başvuramıyorum. 2 cm ile boyum tutmuyor. Bakanım duy sesimizi bayan boy siniri düşürülmeli.
Ilker 3 ay önce
Bakanım ne olur renk körlüğünü kaldırın
Karaaa 3 ay önce
Yaş şartı 35 olmalı sonucta memurlikkk
Hacı Ahmet Çifçi 3 ay önce
Vatan sevgisi boy ve yaşla kıyaslanmaz ama polisliğin de bi adabı var 30 bile çok fazla meslekte kendini geliştireyim diyene kadar 5 senesi geçer 10 sene sonra da emekli devlete zarar bu sürekli alım yapmak yerine genç al ması daha mantıklı ama bizim milletimizde bunu siyasi bakım dan yanlış yorumlayan insanlar var işlerine gelmeyince kötü gelince iyi devlet günü birlik veya bi kaç yıllık gidişata göre pilan yapamaz devlet bir pilan proje yapıyorsa her Dayim ileriki nesilide düşünmek zorun da hep ben hep ben diyen bir millet olmak yerine birazda sağ duyulu olsanız çok güzel olucak .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@