Zabıta Memuru Alım İlanı! 30 Yaşını Doldurmamış En Az Lise Mezunu Olanlar

KPSS puan sıralaması esasına göre başvuruları alınacak Zabıta Memuru alım ilanı duyuruldu. Gaziosmanpaşa Belediyesi lise, önlisans ve lisans düzeyinden bölüm şartı olmadan, 30 yaş esasına göre zabıta memuru alımı yapacağını ilan etti. Başvurular için talep edilen KPSS puan şartı en az 70 puana sahip olmak.

Zabıta Memuru Alım İlanı! 30 Yaşını Doldurmamış En Az Lise Mezunu Olanlar

İstanbul İli Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı zabıta memuru kadrosuna personel alımı yapacağını duyurdu. 

Belediyenin ilgili birimlerinde istihdam edilmek üzere yapılacak alımlar, Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre gerçekleştirilecek. Farklı öğrenim düzeylerinden mezun adayların başvuru yapabileceği ilana dair duyurulan detaylar. 

30 ZABITA MEMURU ALIMI YAPILACAK

Zabıta Memuru alımları için başvuru kılavuzu ilan eden Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı adayların başvurularnı bu kılavuza göre yapacaklarını duyurdu. Bölüm şartı olmadan en az lise mezunu adaylar arasından 10 Zabıta Memuru alımı yapacağını ilan eden belediye başkanlığı Önlisans ve Lisans düzeyinden yapılacak alımların aşağıda yer alan öğrenim şartlarına göre olacağını bildirdi. Toplam 30 memur alımı yapacak olan belediye başkanlığının kadro detayları. 

Lisans Mezunu Zabita Alımı

Adayların; Kamu Yönetimi, Yerel Yönetimler, İşletme, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi Lisans programlarının birinden mezun olmaları şartı bulunuyor. 

Önlisans Mezunu Zabıta Alımı

Belediye başkanlığı Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler, Halkla İlişkiler, Adalet Ön Lisans programlarının birinden mezun olan adayların 10 kişilik önlisans kadrolarına başvuru yapabileceğini açıkladı. 

Lise Mezunu Zabıta Alımı

Lise mezunu alımlarında herhangi bir şart bulunmuyor. "Herhangi bir ortaöğretim kurumundan (Lise veya dengi) mezun olmak." şartını sağlayan her aday başvuruda bulunabilir. 

Zabıta Memuru ve Diğer Belediye Memuru Alımlarını Tek Tıkla Yakından Takip Edin

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

30 ZABITA ALIMI İÇİN ÖZEL KOŞULLAR

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek memur alımlarına başvuru yapacak adayların 657 sayılı devlet memurları kanununda ilan edilen ortak şartları sağlamaları gerek. Bu şartlar tüm kamu kurumlarının tüm memur alımlarında geçerli olan genel şartlardan oluşmakta. 

Zabıta memuru alımları için esas belirleyeci olacak şartlar ise kadroya göre ilan edilen özel koşullar olacak. 

Özel koşullar "Adayların KPSS'den en az 70 puan almış olmaları, zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için a erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg’dan fazla fark olmamak şartının sağlanması. 30 yaşını doldurmamış olmak ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak." olarak açıklandı. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

BAŞVURU İŞLEMLERİ NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Zabıta alımlarına başvurular kilo ve boy ölçüm işlemleri nedeniyle belediyeye şahsen yapılacak. İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 31 Mayıs - 4 Haziran tarihleri arasında yapacaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@