Zabıt Katibi 2021 Yazılı Klavye Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Mülakat Tarihi ve Konular

2021 yılı Zabıt Katibi alımı için uygulamalı klavye sınav aşaması tamamlandı. Adaylar uygulamalı sınav aşama sonuçlarının açıklanmasını ve ardından mülakat sürecinin başlamasını bekliyorlar.

Zabıt Katibi 2021 Yazılı Klavye Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Mülakat Tarihi ve Konular

2021 yılı Adalet Bakanlığı personel alım süreci devam ediyor. Adayların en çok başvuruda bulundukları kadroların başında gelen Zabıt Katibi alımları için ise son aşama uygulamalı sınav oldu. Geçtiğimiz haftalarda gerçekleştirilen uygulama sınavının ardından bir sonraki aşama bekleniyor. 

UYGULAMALI KLAVYE SINAV SONUÇLARI AÇIKLANDI MI?

Adalet Bakanlığı 81 il genelinde uygulamalı klavye sınavını gerçekleştirdi. 

Adalet Bakanlığı bünyesinde adliyelerde zabıt katibi olmak isteyenler adaylar uygulamalı sınav kapsamında 3 dakikada 90 kelime yazmaya çalıştılar. Bakanlık bir hafta öncesinden ilan ettiği uygulamalı sınav örnek metinlerinden adaylara metin sundu. 3 dakika içerisinde en fazla sayıda doğru kelime yazan adaylar mülakaat çağrılacak. 

Uygulamalı sınav sonuçları mülakat sürecinde oldukça önemli. 

Zira bakanlık 3 dakikada 90 kelime altında yazanları listeye almıyor. Listeye giren adaylar ise alınacak personel sayısına göre belirleniyor. Örneğin bir adliye için 50 kişilik zabıt katibi alımı yapılacağı ilan edildiyse 150 kişilik mülakat listesi oluşturuluyor. Mülakata çağrılan adaylarda en fazla kelime yazan adaylardan seçiliyor. 

Sonuçlar Ne Zaman Açıklanacak?

Adalet Bakanlığı zabıt katibi uygulamalı sınav sonuçlarını önümüzdeki günlerde ilan edecek.Beklentiler duyurunun önümüzdeki haftalar içerisinde yayımlanması yönünde. Bakanlık hangi adayların mülakata kaldığına dair liste yayımlayacak ve adaylar mülakat için hazırlığa başlayacaklar. 

MÜLAKAT SINAVI KONULARI

Zabıt Katibi olmak için mülakata katılacak adaylara belli sayıda soru sorulacak. Sorular 100 puan üzerinden değerlendirilecek ve 70 alan başarılı sayılacak. 

Mülakat soruları genellikle; alım yapılacak kadronun gerektirdiği mesleki bilgiler, Atatürk ilkeleri ve inkılâp tarihi, genel kültür konuları ve herhangi bir konu üzerinde anlama, kavrama ve ifade yeteneği konularından çıkmaktadır. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@