Yüksek KPSS Puanı Olan Adaylar için Belediyede Memur Olma Şansı

Yalova ili Kadıköy Belediye Başkanlığı 5 memur alımı yapacak. İlanda yer alan açık kadrolara başvuruda bulunmak isteyen adaylar başvurularını 75, 80 ve 85 KPSS puanlarıyla yapacaklar.

Yüksek KPSS Puanı Olan Adaylar için Belediyede Memur Olma Şansı

Yüksek KPSS puanı olan adaylar için belediyede memur olma şansı geldi. Yalova ili Kadıköy Belediye Başkanlığı kadrosunda personel açığı olduğunu, yüksek KPSS puanına sahip adaylar arasından memur istihdamı gerçekleştireceğini bildirdi. 

BELEDİYE MEMURU ALIM İLANI

Belediye bünyesinde çalışacak memur arayan belediye başkanlığının duyurusunda 4 kadroda alım olacğaı bildirildi. 

4 kadroda toplam 5 memur alımı yapacak olan kurum bu alımları 3 farklı KPSS puan şartıyla gerçekleştirecek. Bazı kadrolar için 75 KPSS puan şartı açıklayan Yalova ili Kadıköy Belediye Başkanlığı bazı kadrolar için ise 80 ve 85 KPSS puan şartı açıkladı. 

İlan metninde yer alan açık kadrolar arasında Mühendis, Mimar, Zabıt Katibi ve Tekniker pozisyonları bulunuyor. 

İnşaat Mühendisi alımı yapacak olan belediye başkanlığı bu kadro için adayların 85 KPSS puanına sahip olmasını istiyor. Mimar kadrosu için de adayların öğrenim şartı ile bilrikte 85 KPSS puan şartını sağlaması gerek. İnşaat teknikeri de alımı yapacak olan belediye bu pozisyon için 75 KPSS puan şartı belirledi. Zabıta Memuru kadrosu için ise adayların en az 80 puan almış olmaları isteniyor. 

BELEDİYE MEMURU OLMAK İÇİN

Belediyede çalışmak isteyen adayların sağlamaları gereken ilk koşul devlet memurları kanununda yer alan ortak şartların sağlanması. 

Bu şartlar kurum ve kadro farketmeden tüm ilanlar için geçerli. Her kurum memur alımlarında bu şartların adaylar tarafından sağlanmasını ister. Yalova ili Kadıköy Belediye Başkanlığı mimar, mühendis, tekniker ve zabıt katibi alımları için de bu şartlar geçerli. 

"Güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak., Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. Türk vatandaşı olmak. "

İlan için Yayımlanan Özel Şartlar

"İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak. Zabıta Memuru kadrosu için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak."

BAŞVURULAR AĞUSTOS AYINDA

İlanda yer alan kadrolara başvurular Ağustos ayında yapılacak. Başvuruda bulunacak adaylar başvurularını belediyeden yada belediye web sitesinden alacakları başvuru formu ile yapacaklar. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@