YSK Sözleşmeli Memur Alım İlanı! Bilişim Personeli Alacak

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) sözleşmeli bilişim personeli alımı için ilan yayımladı. YSK duyurusunda alımların çözümleyici ve programcı kadrolarına yapılacağını bildirdi.

YSK Sözleşmeli Memur Alım İlanı! Bilişim Personeli Alacak

Gün içinde yayımlanan yeni personel alım ilanında Yüksek Seçim Kurulu (YSK) iki kadroda bilişim memuru istihdam edeceğini duyurdu. 

Kurum yayımladığı memur alım ilanında istihdam edilecek personellerin Seçmen Kütüğü Genel Müdürlüğü birimlerinde görevlendirileceğini açıkladı. KPSS şartı olmayan ilanda çok sayıda özel koşul bulunuyor. İşte ilana dair detaylar.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Söz konusu personel alım ilanı için başvuru yapacak adaylar için toplam 9 memur alımı yapılacağı bildirildi. İlanda iki kadroda alım olacağı ve alımların programcı ve çözümleyici pozisyonlarında yapılacağı ilan edildi. Bu iki pozisyon için kadro dağılımı ise şöyle oldu. 

Sözleşmeli Çözümleyici kadrosu için yapılacak personel alımı sayısı: 6

Sözleşmeli Programcı kadrosu için yapılacak personel alımı sayısı: 3

BAŞVURU ŞARTLARI

Bilişim personeli kadrosunda YSK bünyesinde çalışmak isteyen adaylar için hem genel koşullar hemde özel koşullar var. İki kadro için genel olan başvuru şartları "657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak. Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSSP3 puan türünde en az 60 almış olmak. Yabancı Dil Sınavından (YDS) en az (D) düzeyinde puan almış olmak ve Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak. şartları açıklandı. 

Sözleşmeli Çözümleyici Pozisyonu İçin Aranacak Özel Şartlar

YSK bu kadro için adayların üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgi Sistemleri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği ile fakültelerin Matematik, Fizik, İstatistik, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Enformatik, Bilgisayar Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Enformasyon Teknolojileri, Matematik-Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümlerinden mezun olmasını istiyor.

Sözleşmeli Programcı Pozisyonu İçin Aranacak Özel Şartlar

Bu pozisyona başvuruda bulunacak adayların Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Bilgi Sistemleri Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği ile fakültelerin Matematik, Fizik, İstatistik, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Enformatik, Bilgisayar Enformasyon Sistemleri, Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Enformasyon Teknolojileri, Matematik-Bilgisayar, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği bölümlerinden birinden mezun olması gerekiyor. 

BAŞVURU SÜRECİ

İlana başvuru yapacak adaylar başvurularını 14 - 23 Haziran tarihleri arasında yapacaklar. Başvurular YSK'nın web sitesi üzerinden başvuru formu doldurularak online bir şekilde yapılacak. Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@