Yargıtay Başkanlığı 212 Memur Alacak! Zabıt Katibi, Güvenlik, Tekniker, Teknisyen

Yargıtay Başkanlığı bir duyuru ile Zabıt Katibi, Güvenlik, Tekniker, Teknisyen, Çözümleyici ve Programcı kadrolarına personel alımı yapacağını ilan etti. İlana başvurular öğrenim şartı, mesleki özellikler ve 70 KPSS puanıyla yapılacak. İşte Yargıtay Başkanlığı memur alım ilanı hakkında bilinmesi gerekenler.

Yargıtay Başkanlığı 212 Memur Alacak! Zabıt Katibi, Güvenlik, Tekniker, Teknisyen

Yargıtay Başkanlığı önümüzdeki dönemde farklı biirmlerinde görevlendirmek üzere memur alımı yapacağını bildirdi. 

Memur alımları için başvuru kılavuzu yayımlayan kurum personel istihdamına dair tüm bilinmes gerekenleri adaylara açıkladı. Kadrolar, kontenjanlar, genel ve özel başvuru şartları ile başvuru tarihleri ayrı ayrı adaylara duyuruldu. 

212 PERSONEL ALIM İLANI

Söz konusu personel alım ilanında istihdam edilecek personel sayısı 212 olarak duyuuruldu. 

Alım yapılacak kadrolar ise Zabıt Katibi, Güvenlik, Tekniker, Teknisyen olurken bu kadroların dışında bilişim personeli pozisyonları da ilan metninde yer aldı. Ayrıca tekniker ve tekniyen kadroları da farklı alanladan olarak yapılacak. 

Genel olarak aktardığımız bu bilgilerin ardından 212 kadroya dair diğer ayrıntılar şöyle;

Zabıt Katibi Kadrosu;

Lisans mezunları için 20 kişilik kadro,

Önlisans mezunları için 60 kişilik kadro

Lise mezunları için de 20 kişilik olmak üzere toplam 100 personel alınacak. 

Güvenlik Görevlisi

7 lisans mezunu güvenlik görevlisi, 15 önlisans mezunu güvenlik görevlisi ve 10 lise mezunu güvenlik görevlisi olmak üzere toplam 32 güvenlik görevlisi alımı yapılacak. 

Diğer Kadrolar

Yargıtay Başkanlığı çözümleyici kadrosu için 13 personel alımı yapacak, programcanı kadrosu için ise 7 personel istihdam edilecek. İlana başvuruda bulunacak adaylar için farklı meslek kollarında 43 teknisyen alımı olacak. Yine farklı meslek kollarından 16 tekniker yapacak. İlan metninde yer alan bir diğer kadro ise 1 kişi alınacak olan kameraman pozisyonu. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

İlan edilen kadrolar için Yargıtay Başkanlığına başvuruda bulunacak tüm adaylar kurumun başvuru kılavuzunda ilan ettiği tüm şartları sağlamak zorundalar. 

"657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara haiz bulunmak, Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. "

Yaş Şartı

Zabıt Katibi, Çözümleyici, Programcı, Teknisyen, Tekniker, Kameraman pozisyonlarına başvuracak adayların başvurunun son günü olan 11.06.2021 tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak. (Doğum tarihi 11.06.1986 ve sonrası olanlar müracaat edebilir.)

Koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonuna başvuracak adaylarınbaşvurunun son günü olan 11.06.2021 tarihi itibariyle 30 yaşını bitirmemiş olmak. (Doğum tarihi 11.06.1991 ve sonrası olanlar müracaat edebilir.)

KPSS Şartı

* Zabıt Katibi ve Güvenlik kadroları için adayların 70 KPSS puanı olmaları gerekiyor. 

* Diğer kadrolar için talep edilen KPSS puan şartı en az 60 puan. 

BAŞVURU TARİHLERİ VE İŞLEMLERİ

İlana başvurular 7 Haziran tarihinde başlayacak ve 11 Haziran tarihinde sona erecek. Başvurular kurumun internet sitesi üzerinden e-Devlet kanalı ile online olarak yapılacak. Başvuruda bulunacak adaylar için tüm ayrıntılar kılavuzda yer alıyor. 

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@