Van İpekyolu Belediyesi Zabıta Memuru Alım İlanı Yayımlandı!

Van İpekyolu Belediye Başkanlığı tarafından resmi bir ilan yayımlanarak zabıta memuru alımı yapılacağı bildirildi. Kimler zabıta memuru olabilir? Zabıta memuru olma şartları nelerdir?

Van İpekyolu Belediyesi Zabıta Memuru Alım İlanı Yayımlandı!

Van İpekyolu Belediye Başkanlığı resmi bir ilan yayımlayarak 30 zabıta memuru alımı yapılacağını duyurdu.

VAN İPEKYOLU BELEDİYESİ ZABITA ALIM İLANI!

Van İpekyolu Belediye Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 30 zabıta memuru alımı yapılacağı bildirildi. Zabıta memuru alımlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve Belediye Zabıta Yönetmeliği esaslarının uygulanacağı açıklandı. İşe alımı gerçekleştirilecek olan zabıta memurlarının 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak istihdam edilecekleri açıklandı. Alımlarda KPSS şartı istenirken diğer başvuru şartları da Van İpekyolu Belediye Başkanlığı tarafından açıklandı.

BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-Kamu haklarından mahrum bulunmamak

-Türk Ceza Kanunu'nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenmiş bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha uzun süreli hapis cezası almamış olmak

-Askerlik ile ilişiği olmamak

-Görevini sürekli olarak yapmasına engel teşkil edecek fiziksel veya ruhsal bir rahatsızlığı olmamak

-2020 KPSSP3 puan türünden asgari KPSS puanını almış olmak

-Daha önce çalışmış olduğu kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerden dolayı işten çıkarılmamış olmak

-Erkeklerde en az 167 cm, kadınlarda en az 160 cm boyunda olmak

-Boyun 1 metreden fazla kısmı ile kilosu arasında 10 kilogramdan fazla veya eksik fark olmamak

-30 yaşını doldurmamış olmak

-En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

Van İpekyolu Belediyesi 30 zabıta memuru alımı için başvurru yapmak isteyen adaylar 22 Mart 2021 ile 26 Mart 2021 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirebilecekler. Başvurular mesai saatleri içerisinde İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü'ne şahsen yapılacak. Posta veya bir başka yolla yapılacak olan başvurular kabul edilmeyecek. Adayların boy ve kilo ölçümleri başvuru sırasında işyeri hekimi koordinatörlüğünde yapılacak.

İŞE YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

Van İpekyolu Belediyesi 30 zabıta memuru alımı başvuruları sona erdikten sonra KPSS başarı puanları esas alınarak en yüksek puanlı adaydan başlamak üzere 150 kişi sözlü sınava davet edilecek. Sözlü sınav sonucunda yapılacak olan sıralama ileadayların işe alımları gerçekleştirilecek.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@