Van Büyükşehir Belediyesi 112 Personel Alım İlanı Yayımlandı! Zabıta ve Memur Alımı Başvuruları Ne Zaman, Nasıl Yapılacak?

Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı personel alım ilanı yayımlayarak 112 kişinin belediye bünyesinde istihdam edileceğini duyurdu. Memur ve zabıta kadrolarına gerçekleştirilecek olan alımlarda toplamda 112 personel alımı yapılacağı açıklandı.

Van Büyükşehir Belediyesi 112 Personel Alım İlanı Yayımlandı! Zabıta ve Memur Alımı Başvuruları Ne Zaman, Nasıl Yapılacak?

Belediyere personel alımları hız kesmeden devam ediyor. Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan ilana göre belediye bünyesinde istihdam edilmek üzere 112 personel alımı yapılacak.Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından resmi bir ilan yayımlanarak personel alımı yapılacağı duyuruldu. Çeşitli memur branşları ve zabıta kadrolarına yapılacak olan personel alımlarının Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği ile Belediye Zabıta Yönetmeliği'nin esaslarına göre gerçekleştirileceği bildirildi. Alımları yapılan personeller Van Büyükşehir Belediyesi'nde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'na tabi olarak istihdam edilecekler.HANGİ KADROLARDA ALIM YAPILACAK?Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan bilgilendirmeye göre 8 Mühendis, 5 Şehir Plancısı, 4 Avukat, 65 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni, 5 Bilgisayar İşletmeni ve 15 Zabıta Memuru olmak üzere toplam 112 personel alımı yapılacak. Bu personellerin belirlenmesinde belirli kriterler etkili olacak.BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR?-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak-Türk Ceza Kanunu'nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kastane işlenmiş bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha uzun süreli hapis cezası almamış olmak-Askerlik ile ilişiği bulunmamak-Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek akıl hastalığı ve bedensel rahatsızlığı olmamak-İlan edilen kadrolar için belirtilen özel şartları yerine getiriyor olmakBAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI NELERDİR?-İlan adilan kadrolar için belirtilen mezuniyet şartlarını karşılamak-İlan edilen kadrolar için belirtilen KPSS puan türünden istenen asgari KPSS puanına sahip olmak-Daha önce çalışmış olduğu kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerden dolayı çıkarılmamış olmak-Zabıta memuru kadrosu için başvuracak adayların erkeklerde en az 167 cm, kadınlarda en az 160 cm boyunda olmak-Zabıta memuru kadrosu için 30 yaşını doldurmamış olmak-Zabıta memuru ve belediye trafik memuru kadroları için en az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmakBAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?Van Büyükşehir Belediyesi'nin yapacağı personel alımlarına ilişkin başvurulara dair detaylar belli oldu. Buna göre zabıta memuru kadrosu için sözlü ve uygulamalı sınav, diğer memur kadroları için ise sözlü sınav yapılacak. Bu sınavlara katılmak isteyen adaylar başvuru işlemlerini 8 Mart ile 12 Mart tarihleri arasında gerçekleştirecekler. Zabıta memuru kadroları için adayların boy ve kilo ölümlerinin yapılabilmesi amacıyla başvurular şahsen yapılacak. Diğer kadrolara ise yapılacak olan başvurular elektronik ortamda gerçekleştirilecek.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@