Üniversiteye Hemşire, Röntgen Teknisyeni, Diğer Sağlık Personeli Alınacak

Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü sözleşmeli sağlık personeli alacak. Üniversite duyurusunda lımların 3 kadrodan olacağını ve toplam 11 personel istihdam edileceğini bildirdi. İlana göre alımlar Hemşire, Röntgen Teknisyeni, Diğer Sağlık Personeli kadrolarına olacak.

Üniversiteye Hemşire, Röntgen Teknisyeni, Diğer Sağlık Personeli Alınacak

Sözleşmeli sağlık personeli alımı için Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü bir duyuru yayımladı. Kurum hastane birimlerinde görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını ve alımlara başvuruların KPSS puanıyla yapılacağı duyuruldu. 

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İÇİN YENİ İLAN

Duyuruya göre alımlar sözleşmeli personel alımı Hemşire, Röntgen Teknisyeni, Diğer Sağlık Personeli pozisyonlarına olacağı bildirildi. Akdeniz Üniversitesi duyurusunda Hemşire kadrosuna 11 kişi, Röntgen Teknisyeni kadrosuna 1 kişi, Diğer Sağlık Personeli kadrosuna ise 2 kişi personel alımı yapacağını bildirdi. 

İlanlara başvuru yapacak adayların;

Hemşire kadrosu için başvuru yapacak adayların Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olmak, şartını sağlamaları gerekiyor. 

Röntgen Teknisyeni kadrosu için ise Yükseköğretim Kurumlarının en az ön lisans düzeyinde eğitim veren Radyoloji, Tıbbi Görüntüleme Teknikleri programı mezunu olmak, şartının sağlanması isteniyor. 

Diğer Sağlık Personeli pozisyonu için Yükseköğretim Kurumlarının ön lisans düzeyinde eğitim veren Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik programı mezunu olmak, şartının sağlanması gerek.

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Öğrenim şartının dışında adayların sağlamaları gereken bazı ek koşullarda bulunuyor. Bu koşullar kapsamında adayların KPSS'den bir puan almış olmaları isteniyor. İlana başvurular 50 KPSS ile yapılacak olup mülakata en yüksek puanlı adaylar çağrılacak. İlan için adayların ayrıca aşağıda yer alan şartları sağlamaları gerekiyor.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. Belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ile gece nöbeti tutmasına ve vardiyalı çalışmasına engel olabilecek sağlık problemi bulunmamak. Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan Emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. 

BAŞVURU SÜRECİ

Sözleşmeli sağlık personeli kadrolarına başvuruda bulunacak olan adaylar başvurularını ilanın ilk yayımlandığı gün olan 1 Haziran tarihinden sonraki 15 gün içinde yapacaklar. Başvurular Akdeniz Üniversitesinin web sitesinden online yapılacak.

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@