TÜBİTAK SAGE KPSS'siz 68 Personel Alımı için Yeni Duyuru Yayımladı

TÜBİTAK SAGE personel alımı yapacağını duyurdu. Nisan ayının son günlerinde yayımlanan duyurular kapsamında TÜBİTAK sürekli işçi pozisyonlarında alım yapacağını ilan etti. TÜBİTAK tarafından yayımlanan ilanlarda yer alan açık kadrolar ve personel alımı başvurularının nasıl yapılacağı ayrıntıları Kamu Gündemi'nde.

TÜBİTAK SAGE KPSS'siz 68 Personel Alımı için Yeni Duyuru Yayımladı

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu son dönemlerde yayımladığı personel alım ilanlarına yenilerini ekledi. Kurum tarafından yayımlanan duyurularda, alımların sürekli işçi kadrosuda olacağı ve adayların ilanlara başvuruda bulunabilmek için her kadro için ayrı ayrı ilan edilen tüm özelliklere haiz olmaları gerektiği ilan edildi. 

TÜBİTAK SAGE PERSONEL ALIM İLANI

İlan edilen personel alım duyurularında alımların her ne kadar işçi kadrolarına yapılacağı ilan edilsede, kuruım vasıflı personel alımları yapacak. 

Örneğin TÜBİTAK SAGE'nin yayımladığı ilk duyuruda 28 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Bu alımların çok önemli bir kısmı ilgili mühendislik bölümlerinden mezun adaylar arasından Ar-GE Personeli pozisyonlarına yapılacak. Ayrıca bu alımlarda özel başarı şartları var. 

İkinci duyuruda kurumun 3 personel alımı yapacağı ilan edildi. bu duyuruda ise kurum Mühendis/Başmühendis pozisyonu için Teknik Destek Personeli alımı yapacağını bildirdi. 

23 kişilik diğer duyuruda ise kurumun yine farklı öğrenim alanlarından mezun adaylar arasından Ar-GE Personeli alımı yapacağı ilan edildi. Aynı gün yayımlanan dördüncü duyuruda ise 4 kişilik bir alım yapılacağı bildirildi. Bu duyuruda alımların ısıl pil üretim hattında görevlendirilmek üzere Usta kadrosuna olacağı bildirildi. 

TÜBİTAK PERSONEL ALIM İLANLARINA BAŞVURU ŞARTLARI

TÜBİTAK Personel alım ilanlarının neredeyse tamamında özel koşullar bulunur. 

Adayların ilanlara başvuru yapabilmeleri için öncelikle alım yapılacak kadrosunun görevlendirme alanında uygun öğrenim şartını sağlamaları gerekir. Bunun dışında öğrenim şarında başarı puan derecesi seviyesinin de yüksek olması talep edilir. Adayların her meslek grubu için ilan edilen yeterlilik ve deneyim şartlarını sağlaması da bir diğer zorunluluktur. 

Özel başvuru koşullarının dışında kurumun personel alım ilanlarında ayrıca kamu kurumlarına yapılan alımnlarda talep edilen genel şartlar da geçerlidir. 

ADAYLAR BAŞVURULARI NASIL YAPACAKLAR?

TÜBİTAK Personel alım ilanlarına başvuru yapacak adaylar TÜBİKAT SAGE'nin web sitesi üzerinden ilanlara ulaşabilirler. İlan metinlerinde talep edilen tüm özel koşulları sağlayan adaylar kurumun ilan ettiği tarihlerde başvurularını kuruma bildirirler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@