TÜBİTAK 71 Personel Alımı için İlan Çıktı! 4 Farklı İlan Birden Yayımladı

TÜBİTAK yayımladığı 4 farklı ilan ile toplam 71 personel alımı yapacağını bildirdi. Başkanlık birimlerine 8, TÜBİTAK RUTE için 62 ve TÜBİTAK TBAE için ise 1 personel alınacak.

TÜBİTAK 71 Personel Alımı için İlan Çıktı! 4 Farklı İlan Birden Yayımladı

Yeni haftanın ilk gününde TÜBİTAK farklı 3 birimine personel alımı yapacağını ilan etti. Yeni yayımlanan duyurulara göre personel alımları farklı meslek gruplarında, kadrolara göre belirlenen şartların sağlanması durumunda yapılacak. Kurum ilanında personel alımlarının;

* TÜBİTAK RUTE

* TÜBİTAK TBAE 

* TÜBİTAK Başkanlık Birimi birimlerine olacağını bildirdi. 

TÜBİTAK PERSONEL ALIM İLANLARI

TÜBİTAK personel alım ilanında toplam istihdam edilecek personel sayısı 71 olarak ilan edildi. Hangi kurum birimine kaç personel alımı yapılacağına dair yayımlanan duyurularda ise TÜBİTAK RUTE ön plada yer alıyor. İşte o kadro kontenjanlar. 

TÜBİTAK Başkanlık birimlerine istihdam edilecek personel sayısı 8 olarak duyuruldu. 4 ilan arasında en az kadro TÜBİTAK TBAE bünyesinde yapılacak olan 1 kişilik personel alım ilanı oldu. TÜBİTAK RUTE ise toplam 62 personel istihdamı sağlayacak. 

KADROLAR VE BAŞVURU ŞARTLARI

TÜBİTAK Temel Birimler Araştırma Enstitüsü (TBAE) 1 kişilik personel alım ilanında Uzman Yardımcısı kadrosuna personel alımı yapacağını alımlar ile istihdam edilecek personellerin ise Kocaeli'nde görevlendirileceğini açıkladı. 

TÜBİTAK Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü (RUTE) toplam 62 personel alımı yapacak. Alımlar için iki farklı ilan yayımlandı. İlk ilanda kurumun 41 personel alımı yapacağı ikinci ilanda ise kurumun 21 personel alımı yapacağı bildirildi. 

İlanlara göre kurum bu birime 41 Kısmi Süreli Aday Araştırmacı alacak. Alımlar farklı öğrenim şartlarına göre istihdam edilecek. İkinci ilanda ise alımların Ar Ge Personeli, Araştırmacı pozisyonlarına olacağı belirtildi. 

TÜBİTAK Başkanlık birimlerine yapılacak 8 kişilik personel alımları ise Uzman ve Uzman Yardımcısı kadrolarına olacak. 

İlana Başvuru Yapacak Adaylardan Talep Edilen Şartlar

Kamu haklarından yasaklanmamış bulunmak. Erkek adaylar için, son başvuru tarihi itibariyle askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı ya da bulaşıcı hastalığı bulunmamak. ngilizce yeterliliğini aşağıdaki sınavların birinden alınan puanla kanıtlamış olmak

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Söz konusu personel alım ilanlarına başvurular kurumun web sitesi üzerinden yapılacak. Adaylar TÜBİATK web sitesinden n İş Başvuru Sistemine kayıt olacaklar. Ardından kurum tarafından talep edilen evraklar sisteme yüklenecekler. . İş Başvuru Sistemi yoluyla yapılan başvurular haricinde başvuru kabul edilmeyecektir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@