Tek Bir Özel Şart Var! New York Başkonsolosluğuna KPSS'siz, En Az Lise Mezunu, 41 Yaş Şartıyla Personel Alınacak

Dışişleri Bakanlığı New York Başkonsolosluğuna memur alımı yapacağını duyurdu. İlanda tek bir özel şart bulunurken başvurular lise, önlisans ve lisans düzeyinden, KPSS'siz ve 41 yaş şartıyla yapılabilecek. Dışişleri Bakanlığı'nda memur olmak isteyenlerin sağlaması gereken o koşul.

Tek Bir Özel Şart Var! New York Başkonsolosluğuna KPSS'siz, En Az Lise Mezunu, 41 Yaş Şartıyla Personel Alınacak

Son dönemlerde Dışişleri Bakanlığı yayımladığı KPSS şartsız personel alım ilanları ile memur alımı bekleyen adayların dikkatini çeken kurumların başında geliyor. Dünyanın dört bir yanında yer alan başkonsolosluk ve büyükelçiliklere memur alımı yapan Dışişleri Bakanlığı bir duyuru daha yayımladı. 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN BİR DUYURU DAHA GELDİ

Dışişleri Bakanlığı yayımladığı duyurusunda memur alımlarının sözleşmeli kamu personeli kadrosuna olacağını duyurdu. 

Bakanlık tarafından istihdam edilecek personel New York Başkonsolosluğu bünyesinde görevlendirilecek. İlan ile Sözleşmeli Sekreter alımı yapılacak. Genel başvuru şartlarının esnek olduğu alımlarda adayların sağlamaları gereken en önemli şart Yabancı Dil Şartı. 

New York Başkonsolosluğu için ise adayların çok iyi derecede İngilizce biliyor olmaları gerekiyor. İlanda yer alan diğer tüm koşullar ise Dışişleri Bakanlığı tarafından ilan edildi. 

BAŞVURU ŞARTLARI

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Sınav tarihi itibariyle 41 yaşından gün almamış olmak.

3. En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak.

4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak.

5. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak.

6. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir).

7. Çok iyi derecede İngilizce ve Türkçe bilmek.

8. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

KPSS'siz Memur Alım İlanlarını Uygulamalarımızı İndirerek Takip Edebilirsiniz

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huewai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

TÜM ŞARTLARI SAĞLAYAN ADAYLAR BAŞVURULARINI NEREYE YAPACAKLAR?

Dışişleri Bakanlığı personel alım ilanı için başvuru işlemleri New York Başkonsolosluğuna yapılacak. Adaylar aşağıda yer alan başvuru evraklarını New York Başkonsolosluğuna posta, kargo yoluyla gönderebilir yada doğrudan başvuruda bulunabilirler. 

Başvuru Evrakları

Başvuru işlemleri için gerekli olan evrak listesi; Dilekçe, Özgeçmiş (CV), . Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti, Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti, Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti, Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge, Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf.

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

Yukarıda yer alan evraklar kuruma 17 Mayıs tarihine kadar yapılacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@