SYDV Memur Alımı: Büro Personeli, Sosyal Yardım İnceleme Görevlisi Başvuru Şartları

Aile Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları her ilçede yer alır. İlçe SYDV'ler ise memur alımı yaparlar. Düzensiz yayımlanan ilanlara başvuru şartları birçok adaya uygun olduğundan alımlar ilgi görür. SYDV memur alımı ilanlarını daha önceden bilmeyen adaylar için nasıl başvuru yapacaklarını derledik.

SYDV Memur Alımı: Büro Personeli, Sosyal Yardım İnceleme Görevlisi Başvuru Şartları

SYDV memur alımı ilanları ile kamuda çalışmak isteyecek adayların sağlamaları gereken başvuru şartlarında hem genel şartlar bulunur hem özel şartları duyurulur. 

Kamugündemi.com olarak bizlerde memur olmak isteyen adaylar için sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarında hangi görevlerde çalışabileceklerini, kurumların hangi koşullarda memur alımı yaptıklarını tüm yönleriyle ele aldık. 

SYDV MEMUR ALIMI KADROLARI

SYDV memur alımları için kurumlar genelde iki farklı kadrodan personel alımı için ilan yayımlarlar. Bunun dışında kurum içerisnde eksik olan bazı bölümlere ara ara ilanlar yayımlanır. 

Memur alımları sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının faaliyet alanlarına göre yapılır. İhtiyaç sahibi ailelere ulaşmak, sosyal yardım sağlamak, destek için başvuruda bulunan ailelerin inceleme sürecinde yer almak ve benzeri görevlerde bulunan SYDV'ler memur alımlarını bu yönde yaparlar. 

Ofis içerisinde süren işlerin devamı için ayrı saha alanında ayrı memur alımı yapan sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının ilan ettiği kadrolar. 

* Büro Memuru - Büro Personeli kadrosu

* Sosyal Yardım İnceleme Görevlisi

Yukarıda yer alan iki kadro dışında ayrıca zaman zaman muhasebe alanında memur alımları yapılır. 

SYDV MEMUR ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

SYDV memur alımı ilanlarına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak Medeni haklarını kullanma ehliyetine sahip olmak 18 yaşını bitirmiş olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak Askerlik görevini yapmış veya muaf olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak En az 4 yıllık lisans eğitimini tamamlamış olmak Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS P3 puan türünde en az 60 puan almış olmak Kamu haklarından mahrum bulunmamak" şartlarına göre yapalar. 

Özel şartlar ise ilana göre değişmekle beraber genellikle; adayların B sınıfı sürücü belgesi olması, kurumların belirlediği öğrenim ve bölüm şartının sağlanması, talep ediliyorsa ikamet şartının sağlanması" koşullarından oluşur. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@