SPK 40 Kamu Personeli Alacağını Bildirdi! Meslek Personel Yardımcısı Alımı Yapacak

Sermaye Piyasası Kurulu KPSS puanı olan adaylar arasından kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. SPK memur alım ilanında yer alan açık kadrolara başvurular öğrenim şartının sağlanması durumunda yapılacak. İşte ilan edilen koşullar ve başvuru şartları.

SPK 40 Kamu Personeli Alacağını Bildirdi! Meslek Personel Yardımcısı Alımı Yapacak

KPSS puanıyla bir kamu personeli alım ilanı daha yayımlandı. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından duyurulan personel alım ilanında, tek bir kadrodan ancak iki farklı alandan memur istihdamı sağlanacak. Sermaye Piyasası Kurulu İstanbul Temsilciliğinde görevlendirilmek üzere Genel İdare Hizmetleri sınıfında yapılacak alımlara başvurular Nisan ve Mayıs ayı içersinde yapılacak. 

SPK MEMUR ALIMI İÇİN İLANA ÇIKTI

İlan edilen duyuruya göre SPK tek bir memur alımı yapacak. Alımlar öğrenim şartına göre ayrılan iki farklı alanda olacak. 

Memur alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını Uzman Hukukçu Yardımcısı ve Uzman Yardımcısı kadroları için yapacak. Toplam 40 memur alımı yapacağını ilan eden Sermaye Piyasası Kurulu alımların 30 kontenjana, 10 kontenjan olduğunu duyurdu. 

Uzman Hukukçu Yardımcısı kadrosu için 10 kamu personeli alımı yapacak olan SPK Uzman Yardımcısı pozisyonuna toplam 30 personel istihdam edecek. 

Uygulamamızı Telefonunuza İndirerek Memur Alım İlanlarını Yakından Takip Edebilirsiniz...

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Sermaye Piyasası Kurulu kamu personeli alımı ilanı için ilk koşul adayların - 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımaları. Tüm kurumların her memur alımı için geçerli olan bu koşullar genel başvuru şartlarından meydana gelmektedir. 

İlanda yer alan ve her iki kadro için geçerli bir diğer şart adayların 35 yaşını doldurmamış olamaları isteniyor. Ayrıca adayların Sermaye Piyasası Kanunu ve diğer mali yasalara göre suç sayılan bir eylem dolayısıyla aleyhine verilmiş bir hüküm bulunmamak, şartını da sağlamaları gerekli. 

KPSS Şartı

30 adet Uzman Yardımcısı ve 10 Adet Uzman Hukukçu kadrosu için başvuru yapacakların 2019 ve 2020 KPSS'den en az 75 puan almış olmaları gerekiyor. 

Öğrenim Şartı

Uzman Hukukçu kadrosu için adayların Hukuk fakülteleri veya bunlara denk olduğu yetkili makamlarca kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmaları yeterli. Ancak Uzman Yardımcısı kadrosuna çok sayıda bölüm başvuruda bulunabilecek. Tüm liste başvuru kılavuzunda yer alıp aşağıda yer alan bağlantıdan bu liste görüntülenebilir. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

BAŞVURULAR 27 NİSAN'DA BAŞLIYOR

Sermaye Piyasası Kurulu Uzman Hukukçu Yardımcısı ve Uzman Yardımcısı alımları için başvurular 27 Nisan tarihinde başlayacak. Başvurular 11 Nisan tarihine kadar devam edecek. SPK'nın sitesinden başvuru formu olup dolduracak adaylar diğer evraklar ile birlikte başvurularını kuruma yapacaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@