Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı: Adalet Bakanlığı Başvuruları Devam Ediyor

Adalet Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda 23 memur alımı yapılacağı ilan edilip başvurular 3 Mayıs tarihine kadar süre verildi. İşte memur alımına ilişkin tüm ayrıntılar.

Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı: Adalet Bakanlığı Başvuruları Devam Ediyor

Sözleşmeli kamu personeli alım ilanlarını yakından takip eden on binlerce memur adayı bulunuyor. Devlet kurumlarının yayımladıkları ilanları takip eden memur adayları için kamugundemi.com olarak bizlerde ilanları tek tek paylaşmaya devam ediyoruz. Bu kapsamda adaylar tarafından yakından takip edilen personel alımları arasında yer alan Adalet Bakanlığı'nın son duyurusunu araştırdık. İşte memur olmak isteyenler için son ilan. 

ADALET BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİ ALIMI YAPIYOR

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan sözleşmeli kamu personeli alım ilanında tek bir pozisyondan personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

Bakanlık memur alımlarına başvuru yapacak adaylar için yayımladığı başvuru kılavuzunda, istihdam edilecek personellerin merkez teşkilatlarında görev alacağını bildirdi. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında yapılacak memur alımlarıyla 23 personel alınacak. Alımlar Mütercim Tercüman pozisyonuna olacak.

2020 KPSS sınavına katılan ve bakanlığın belirlediği asgari düzeyde puan almış adayların başvuru yapabileceği ilanda, bir diğer belirleyici şart YDS puan şartı. KPSS ve YDS puan şartlarını sağlayan adaylar 10 İngilizce, 8 Fransızca ve 5 Almanca dilinde mütercim-tercüman alımı için başvuruda bulunabilecekler. 

İlana Başvuru Şartları 

Mütercim Tercüman Kadrosunda görev almak, memur olmak isteyen adaylar için Adalet Bakanlığı'nın resmi sitesinde talep ettiği koşullar şunlar. 

* 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

* Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak. 

* Başvuru tarihinin son günü itibarıyla beş yıl içerisinde ÖSYM tarafından gerçekleştirilen YDS sınavından B düzeyinde puan almış olmak. 

* 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden ilan edilen pozisyonun 10 katı aday arasına girecek yeterlikte puana sahip olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ NASIL YAPILACAK?

Adalet Bakanlığı 23 mütercim tercüman alımı için başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 3 Mayıs tarihine kadar yapacaklar. Başvuru işlemleri elektronik ortamda yapılacak. Adaylar T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile e-Devlet sistemine giriş yapacaklar ardından buradan başvurularını tamamlayacaklar. 

Sözleşmeli Kamu Personeli alımı başvuruları adına Adalet Bakanlığı adaylara "Adaylar başvurularını 19/04/2021-03/05/2021 tarihleri arasında saat 23:59:59’a kadar https://www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştireceklerdir. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir." uyarısında bulundu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@