Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hibe Projesiyle 11 Sözleşmeli Personel Alacak

Sosyal Güvenlik Kurumu hibe projesi kapsamında 11 personel alımı yapacağını ilan etti. Tam zamanlı yapılacak alımlarla ile görevlendirilecek personeller sözleşmeli personel statüsünde çalışacaklar.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Hibe Projesiyle 11 Sözleşmeli Personel Alacak

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) sözleşmeli personel alımı yapacak. Kurum bir proje kapsamında gerçekleştieceği sözleşmeli kamu personel alımına dair tüm ayrıntıları ilan etti. İşte SGK bünyesine yapılacak alımlara dair ayrıntılar. 

SGK HİBE PROJESİ KAPSAMINDA 11 PERSONEL ALIMI YAPACAK

Türkiye Cumhuriyeti ve Avrupa Birliği'nin ortak finanse ettiği projelerden bir tanesi de "Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Hibe Projesi" Bu proje kapsamında destek personel kadrosunda görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapılacak. Personel alımlarına dair tüm süreç ise proje kapsamında yürütülecek. 

Projenin Amacı

"Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Hibe Projesi" temel olarak çalışma hayatında kadınların sayısının artırılmasını amaçlamakta. Bu kapsamda hem kadınların girişimci olmaları desteklenirken hemde kadın çalışanların sayılarının artırılması isteniyor. Proje ile girişimci kadın sayısı, istihdamdaki kadın sayısının daha fazla olması planlanıyor. 

Bu Amaç Doğrultusunda

Kadın girişimcilere ait mikro ölçekli ve genç işletmelerde ilave olarak istihdam edilecek kadın işçi için işverenlere mali destek sağlanacaktır.

ALIMLAR BELİRLİ SÜRELİ OLACAK

SGK tarafından yapılacak ve "Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Hibe Projesi" kapsamında yürütülecek alım süreci sonunda Merkez Ofis Ekibinde projeye ait iş ve işlemlerde görevlendirilecek personel istihdamı sağlanacak. Alım yapılacak personel Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından seçme sınavı düzenlenecek. 

DEVLET MEMURLUĞU DEĞİL

Personel alımlarına dair adaylara bir de uyarıda bulunuldu. Söz konusu personel istihdamının 4857 sayılı İş Kanunu kapsamında belirli süreli iş sözleşmesi kapsamında olacağı belirtildi. İstihdam edilecek personellerin devlet memurluğu ile herhangi bir ilgileri bulunmayacaktır açıklaması yapıldı. Ayrıca sözleşme süreci sonunda sözleşmenin yenilenmeyeceği açıklandı. 

Başvurulara dair tüm esaslar SGK tarafından ilan edilecek. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@