SGK Memur Alımı Başvurusunda Bulunabilecek Lisans Bölümleri

SGK denetmen yardımcısı kadrosunda 50 memur alımı yapacağını ilan etti. Kurum tarafından yayımlanan duyuru kapsamında alımlar lisans düzeyinden olacak. İlanda yer alan öğrenim şartı, KPSS şartı, yaş şartı, mesleki koşullar ve diğer tüm başvuru şartları haberimizde.

SGK Memur Alımı Başvurusunda Bulunabilecek Lisans Bölümleri

Sosyal Güvenlik Kurumu yayımladığı bir duyuru ile personel alımı yapacağını ve alımlar için başvuruları toplamaya başlayacağını bildirdi. 

SGK gerçekleştireceği personel alım ilanı için başvuru kılavuzu yayımlayarak ilana başvuruda bulunacak adayların süreci nasıl yöneteceklerini duyurdu. SGK'da memur olmak isteyen adayların sağlamaları gereken koşullara dair de kapsamlı bilgilerin yer aldığı kılavuzda, yer alan detayları derledik. 

ALIM YAPILACAK KADRO VE KONTENJAN

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ilan edilen personel alım duyurusunda alımların bir kadrodan olacağı bilgisi verildi. 

Memur adayları SGK personel alım ilanına Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı olarak başvuru yapacaklar. Kurum toplam 50 personel istihdamı sağlayacak. İlana başvuruda bulunacak ve istihdam edileek olanlar ise taşra birimlerinde görevlendirilecekler. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Denetmen Yardımcısı kadrosu için başvuru yapacak olan adaylar başvurularını belli şartlara göre yapacaklar. SGK tarafından ilan edilen şartların sağlanması durumunda adaylar mülakat aşamasına davet edilecekler. Başvuru kılavuzunda bildirilen bu şartları başlık başlık aktarıyoruz. 

Öğrenim Şartı

Adayların lisans mezunu olmaları gerekiyor. SGK ilana başvuru yapacak adayların üniversitelerin en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmalarını istiyor. 

KPSS Şartı

2019 ve 2020 KPSS sınavından KPSS P40, KPSS P42, KPSS P43 puan türlerinden en az 79 puan almış olmak. 

Yaş Şartı

İlana başvuruda bulunacak adayların 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekiyor. 

Diğer Şartlar

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan genel şartları taşımak. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak.

BAŞVURU TARİHİ VE İŞLEMLERİ

SGK memur alım ilanına başvuru süreci 24 Mayıs tarihinde başlayacak. Adaylar başvurularını 4 Haziran tarihine kadar yapabilecekler. SGK başvuru işlemlerinin elektronik ortamda e-Devlet kanalı üzerinden yapılacağını bildirdi. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@