SGK 50 Memur Alım İlanı! e-Devlet'ten Başvurular için Son Gün 4 Haziran

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) 50 memur alımı yapacağını ilan etmişti. Mayıs ayı sonunda başlayan memur alımları için süreç 4 Haziran tarihinde sona erecek. İlana başvurular e-Devlet kanalı üzerinden online yapılacak.

SGK 50 Memur Alım İlanı! e-Devlet'ten Başvurular için Son Gün 4 Haziran

Mayıs ayının son günlerinde yayımlanan ve başvuruları Haziran ayının ilk günlerinde de devam eden duyurular için süreç sona eriyor. Bu kapsamda 4 Haziran tarihinde başvuru süreci sona erecek memur alım ilanlarından bir tanesi de SGK tarafından yayımlanan 50 kişilik alım ilanı. 

SGK MEMUR ALIMI YAPACAK BAŞVURULARI ALMAYA DEVAM EDİYOR

Öncelikle adaylar 4 Haziran tarihinde memur alımları için başvurularını e-Devlet'ten yapabilecekler. Ancak bildirilen bu tarih içerisinde başvuru yapamayan adaylar için ek süre tanınmayacak. Bu kapsamda başvuruda bulunacak adayların süre sona ermeden başvurularını kuruma bildirmeleri gerekiyor. 

Kadrolar

Söz konusu memur alım ilanında tek bir kadrodan memur alımı olacak. Lisans düzeyinden alınacak başvurular çok sayıda bölüm için geçerli olacak. SGK memur alım ilanında alımların Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı pozisyonuna olacağını bildirdi. İstihdam edilecek personller kurumun z taşra teşkilatı kadrolarında görev alacaklar. 

İlana başvuruda bulunacak adayların öncelikle öğrenim ve KPSS şartlarını ardından ise genel memur alımı ortak koşullarına haiz olmaları gerekiyor. 

BAŞVURU ŞARTLARINA DİKKAT

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayımlanan başvuru kılavuzunda denetmen yardımcısı olmak için başvuru yapacak olan adayların başvurularını "En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak" şartına göre yapacakları ilan edildi. 

Öğrenim şartının dışında adayların 2020 KPSS'den en az 70 puana sahip olmaları gerektiği ilan edildi. 

Memur alımlarında aranan genel koşullar da SGK memur alım ilanında bulunuyor. Adayların "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan genel şartları taşımak. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak. Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak. " şartlarına haiz olmaları isteniyor. 

BAŞVURULAR İÇİN SON GÜN

İlan için başvuru işlemleri 4 Haziran tarihinde sona erecek. İlanlar için adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden SGK hizmetleri aracıyla yapabilecekler. 

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@