SGK 50 Kadrolu Memur Alımı için İlan Yayımladı! Başvuru e-Devlet'ten

Sosyal Güvenlik Kurumu 50 kadrolu memur alımı yapacağını duyurdu. 70 KPSS puanına sahip adayların başvuru yapabileceği kadrolu memur alımında öğrenim şartı başta olmak üzere özel başvuru koşulları bulunuyor. SGK 50 memur alım ilanının detayları ve kurum tarafından yayımlanan başvuru kılavuzu.

SGK 50 Kadrolu Memur Alımı için İlan Yayımladı! Başvuru e-Devlet'ten

Sosyal Güvenlik Kurumu SGK yeni bir memur alım ilanı ile adayların karşısına çıktı. 2019 ve 2020 yılında KPSS'ye giren ve en az 70 KPSS puanı alan adaylar için yayımlanan duyuruda ilgili lisans bölümlerinden mezun adaylar arasından kadrolu, daimi statüde memur alımı olacağı bildirildi. 

Kurumun Resmi Gazete üzerinden duyurulan memur alım ilanının tüm ayrıntılarını sizlerle paylaşıyoruz. 

SGK 50 KAMU PERSONELİ ALIM İLANI

Kurum tarafından yayımlanan duyuru ile memur alımlarına dair tüm ayrıntılar açıklandı.

SGK taşra teşkilatı birimlerinde görevlendirmek üzere giriş sınavı ile Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı pozisyonunda personel alımı gerçekleştiriecek. Alımlar tek bir kadrodan ve tek bir alandan olacak. Toplam 50 memur istihdamı gerçekleştirecek olan olan SGK yazılı aşamasına bu kadronun on katı kadar adayı çağrıcak. Sözlü sınav aşamasına ise yazılı sınavdan başarılı olan adaylar arasından ikiyüz kişi çağrılacak. 200 kişilik aday listesinden ise 50 personel istihdam edilecek. 

Öğrenim Şartı

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcısı kadrosu için başvurular en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden mezun olmuş adaylar başvuru yapabilecek. 

KPSS Şartı

2019 ve 2020 KPSS'den KPSS P40, KPSS P42, KPSS P43 puan türlerinden en az 70 puanı olan adaylar başvuru yapabilecek. 

Yeni Yayımlanan İlanlardan İlk Haberdar Olup Kaçırmamak için Telefonlarınıza Uygulamamızı İndirin

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huawei Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

BAŞVURU KOŞULLARI

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ilan edilen öğrenim ve KPSS şartını sağlayan adaylar için sağlanması gereken diğer koşullar da bulunuyor. SGK'nın ilan ettiği başvuru kılavuzunda yer verilen kadrolu memur alımı başvuru şartları şöyle. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde yer alan genel şartları taşımak. Adaylar için bu şartlar ise T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak, adayların görevlerine engel sağlık sorunlarının olmaması ve güvenlik soruşturması, arşiv araştırması sonuçlarının olumlu olması maddelerinden oluşur. 

SGK memur alımı kılavuzunda yer alan diğer koşullar ise "Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak, Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak" olarak açıklandı. 

SGK Memur Alım İlanı başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

BAŞVURU SÜRECİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Tüm koşulları sağlayan adaylar için başvuru süreci 24 Mayıs tarihinde başlayacak. Adaylar sınav başvurularını 4 Haziran tarihine kadar yapabilecekler. Başvuru işlemleri e-Devlet kanalı üzerindenonline olarak yapılacaktır. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@