PTT 2021 Memur Alımları! Başvuruda KPSS Şartı En Az Kaç Puan Olacak?

PTT 2021 yılında memur alımı yapması beklenen kurumların başında geliyor. PTT'nin yapacağı alımlar daha önceden KPSS'siz olurken son karar ile kurumun KPSS puanıyla memur alımı yapacağı ilan edildi. Peki PTT memur alımlarında adayların en az kaç puan almış olmalarını isteyecek?

PTT 2021 Memur Alımları! Başvuruda KPSS Şartı En Az Kaç Puan Olacak?

Memur alımı yapması beklenen kurumların en başında gelen PTT'nin memur alımlarını hangi koşullarda yapacağı da merak konusu. 

PTT'nin memur alımı ilanlarına başvuru yapacak adaylar, kurumun her kadro için ayrı ayrı belirleyeceği şartların dışında tüm kadrolar için ortak olması beklenen KPSS şartına dair de araştırma içerisindeler. Peki PTT memur alımlarını hangi koşullarda yapacak. 

İLK SORU: PTT 2021 YILINDA MEMUR ALIMI YAPACAK MI?

PTT memur alımlarına dair tüm adayların en merak ettiği soru, kurumun 2021 yılında memur alımı yapıp yapmayacağı. Daha önce ki yıllarda memur alımı yapması beklenen ancak çeşitli nedenlerden alımlarını erteleyen kurumun 2021 yılı planlaması, yapılan resmi açıklamalar adayların öğrenmek istedikleri ilk konu. 

PTT Personel alımlarına dair resmi açıklama henüz gelmedi. Ancak beklentiler 2021 yılında alımların olacağı yönünde.

Kurumun 2023 yılı planlaması kapsamında Türkiye'nin her noktasına hizmet götürme planı bulunuyor. Bu kapsamda personel ağını çok genişletmek isteyen PTT'nin 2021 yılında alımı yapması bekleniyor. Ayrıca PTT personel alımlarının uzun süredir yapılmıyor olması bu ihtimali güçlendiriyor. 

PTT PERSONEL ALIMI HANGİ KADROLARDA OLACAK?

Gişe ve Büro Görevlisi Pazarlama,

Gişe ve Büro Görevlisi Lojistik,

Gişe ve Büro Görevlisi Sigortacılık,

Gişe ve Büro Görevlisi Bankacılık,

Gişe ve Büro Görevlisi Firma Elemanı,

PTT Uzman Yardımcısı Hukuk,

PTT Uzman Yardımcısı Endüstri Mühendisi,

PTT Uzman Yardımcısı Mütercim-Tercümanlık.

Çeşitli Branşlarda Tekniker,

Çeşitli Branşlarda Mühendis,

Avukat,

Postacı,

Mimar.

Yukarıda yer alan açık pozisyonlar bir önceki alımlarda yapılan kadrolardan oluşmaktadır. Ancak kurumun ihtiyaçlarına göre bu pozisyonların daha da artabileceği değerlendiriliyor.

PTT MEMUR ALIMLARINA KPSS ŞARTI

PTT memur alımlarında KPSS şartı aranmıyordu. Ancak son mahkeme kararıyla PTT'nin memur alımı yapması KPSS şartına bağlantı. Daha önce KPSS ile memur alımı yapmayan PTT'nin 2021 yılında memur alımı yapması durumunda KPSS şartı ilk defa uygulanacak.

Henüz resmi açıklama yapılmamasına rağmen PTT memur alımlarında KPSS puan şartının en az 60 yada en az 70 puan olarak uygulanabileceği değerlendiriliyor.

Kamugundemi.com - ÖZEL HABER

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@