ÖSYM Ticaret Bakanlığı 250 Büro Memuru Alımı Tercih Sonuçlarını Açıkladı

Ticaret Bakanlığı'nın KPSS 2021/6 kapsamında istihdam edeceği 250 büro memuru alımı tercih sonuçları açıklandı. ÖSYM tarafından ilan edilen liste ve sayısal veriler.

ÖSYM Ticaret Bakanlığı 250 Büro Memuru Alımı Tercih Sonuçlarını Açıkladı

ÖSYM Başkanlığı, KPSS-2021/6: Ticaret Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleştirme sonuçlarının açıklandığını ilan etti. 

KPSS 2021/6 BÜRO MEMURU ALIMI TERCİH SONUÇLARI

Kurum tarafından yayımlanan basın açıklamasında, Ticaret Bakanlığı'nda büro memuru olmak için başvuruda bulunmuş adaylar için değerlendirmelerin tamamlandığını açıkladı. KPSS puan sıralaması üstünlüğüne göre yapılacak alımlar için ÖSYM Başkanlığı adayların sonuçlarını listeden öğrenebilleceklerini bildirdi. 

ÖSYM Tarafından Yayımlanan Basın Açıklaması

"27 Mayıs – 03 Haziran 2021 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2021/6 Ticaret Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 11 Haziran 2021 tarihinde saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebileceklerdir. Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler Ek'te sunulmuştur."

SONUÇLARI GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN

Mülakatsız merkezi atama ile yapılacak memur alımlarına başvuru yapan adaylar ÖSYM'nin Sonuç Sorgulama Ekranı üzerinden sorgulama yapabilecekler. Sorgulama işlemleri T.C. kimlik numarası ve ÖSYM şifresi ile yapılacak. 

Sorgu Ekranı için TIKLAYIN

SAYISAL VERİLER DE AÇIKLANDI

Önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabildiği memur alımlarında hiç boş kontenjan kalmadı. Tüm açık kadrolara atamalar yapıldı. 

Lisans mezunları için en düşük atama puanı 86.1 olurken Önlisans mezunları için en düşük atama puanı 84.4 oldu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@