Orman Bakanı Pakdemirli: OGM Bünyesine 2000 Geçici İşçi Alınacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli yapmış olduğu son dakika açıklamasında Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bünyesinde geçici işçi alımı yapılacağını duyurdu. Kontenjan sayısını açıklayan Bakan Pakdemirli 2000 işçi alımı yapılacağını ilan etti.

Orman Bakanı Pakdemirli: OGM Bünyesine 2000 Geçici İşçi Alınacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye geneli ormanlarda çeşitli görevlerde isithdam edilecek 2000 işçi alımı yapılacağını açıkladı. Pakdemirli kendisine ait sosyal medya hesabından bir paylaşım ile alımlara dair ilk detayları açıkladı. 

ORMAN GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE 2000 İŞÇİ ALIMI YAPILACAK

Twitter hesabı üzerinden personel alımlarına dair bir paylaşımda bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli personel alımlarının ormanların güvenliği için alınacağını ilan etti. 

Alınacak olan geçici işçiler Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde orman yangınları ile mücadele ve ormancılık faaliyetlerinde görev alacaklar. Bekir Pakdemirli resmi Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımında ise şu ifadelerle alımları duyurdu. 

Tarım Bakanı Bekir Pakdemirli "Sizlerle bugün iki güzel haber paylaşmak istiyorum. Geleceğe Nefes olan ormanlarımız için; orman yangınları ile mücadele ve ormancılık faaliyetlerinde çalıştırılmak üzere 2.000 geçici işçi istihdam ediyoruz." dedi. 

DİĞER GÜZEL HABER

Bekir Pakdemirli'nin paylaşımının başında ifade ettiği bir diğer güzel haber ise daha önceki dönemde alınan ve halen çalışan işçiler adına oldu. Halen görevlerinde olan işçilerin çalışma süreleri 4 ay daha uzatıldı ve 9 ay 29 gün oldu. 

Alınan karar hakkında Orman Bakanı Pakdemirli "Ayrıca 5620 sayılı Kanun kapsamında Kurumumuzda görevli geçici işçilerin 4 ay daha ilave süre uzatımı da yine Hazine ve Maliye Bakanlığınca onaylanmış olup işçilerimiz 9 ay 29 gün çalışacaklar. Hayırlı uğurlu olsun." dedi. 

Yorumlar (4)
Derya çanakcı 1 ay önce
İşkur üzerindenmi alım olacak konya eregli de varmı alım olacak yerlerde ama adamı olanların ismi cıkıyor hep
Bedri 1 ay önce
Diyarbakır da var mı
Melek 1 ay önce
Türkiye genelimi yas siniri kac
Kenan Kaya 4 hafta önce
DİKKATE ALINMALI..
“Yanan ormanlara çam yerine zeytin dikin”

Prof. Dr. Osman Demircan yangınlardan sonra bu alanlara zeytin ağacı dikelim önerisinde bulundu. Demircan, “1950’lerde ABD’nin başlattığı Marshall yardımı bir anlaşma sonucuydu. Köy enstitüleri de uçak ve demiryolu fabrikaları da bu anlaşmayla kapatıldı. Zeytinyağlı yiyemem aman türküsü de bu anlaşmayla sipariş edildi. Mesela Ege ve Akdeniz bölgelerimizdeki milyonlarca zeytin ağacımız kökünden sökülerek gemilerle Avrupa’ya götürüldü. ABD bize bu ağaçların yerine milyonlarca kavak ve çam fidanı verdi. Kavak ağacı memlekette alerjik hastalıklar başlattı. Çam ağacı ise bildiğimiz yağlı çıra idi. Dağlarımıza, ovalarımıza her yere diktik. Hiçbir işe yaramayan bu ağaç, ülkemizin dağına, bayırına dikilen saatli bomba oldular. Onun için çam dikmeyin zeytin dikin!” dedi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@