Önlisans ve Lisans Mezunlarına Sözleşmeli Personel Alım İlanı! 50 KPSS ile Başvuru Yapılabilecek

Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu yayımladığı bir duyuru ile sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Kurum sözleşmeli personel alımlarını KPSS puan sıralaması esasına göre yapacağını ilan ederken alımlar önlisans ve lisans düzeyinden olacak. İlanda yer alan en önemli şartların başında ise yabancı dil koşulu geliyor.

Önlisans ve Lisans Mezunlarına Sözleşmeli Personel Alım İlanı! 50 KPSS ile Başvuru Yapılabilecek

Sözleşmeli kamu personeli alımları için yeni bir duyuru yayımlandı. Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından yayımlanan duyuruda, kurum bünyesinde farklı özelliklerde sözleşmeli personel alımı olacağı bildirildi. İlanda duyurulan açık kadrolar ve özel şartlar Kamu Gündemi'nde. 

SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİ ALIM İLANI

Personel alımlarına dair yayımlanan duyuruda, istihdam edilecek personellerin Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu bünyesinde yer alan Atatürk Kültür Merkezi, Türk Dil Kurumu ile Türk Tarih Kurumunda görevlendirileceği bildirildi. Bu iki kuruma toplam 15 personel alımı yapılacak. Sözleşmeli 15 personel alımında 13 kişilik kadro lisans düzeyinden, 2 kişilik kadro ise önlisasn düzeyinden olacak. KPSS puan sıralaması esasına göre başvuruların alınacağı memur alımlarında adaylar şu pozisyonlar için başvuru yapacaklar.

Açık Kadrolar

Arapça, İngilizce, Rusça, Farsça, Tashihçi, Mütercim Tercüman (Fransızca) Dizgi Operatörü, Büro Personeli, Programcı

Yukarıda yer alan kadroların tamamı için Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu özel şartlar belirlemiş durumda. Öğrenim şartının dışında ek koşullar yayımlayan kurum adayların başvurularını hangi şartlarda yapacaklarına dair tablo yayımladı. 

KURUM BU ŞARTLARIN DIŞINDA ÖZEL ŞARTLARDA ARIYOR

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ilan edilen öğrenim şartlarının dışında adayların ilanlara başvuruda bulunabilmeleri için farklı şartlarda talep ediyor. Başvuru kılavuzunda ilan edilen diğer başvuru koşulları maddeler halinde adaylara duyuruldu.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak. Adayların da bildiği üzere bu şartlar tüm kamu kurumlarına personel alımlarında aranan ortak şartlardan meydana gelmektedir. Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, askerlikle ilişiği olmamak, Güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak. 

Kurum bu şartların dışında Mütercim-Tercüman, Büro Personeli kadrolarında 2020 KPSSP3 puanının, Dizgi operatörü pozisyonuna başvuracaklar için ise pozisyonuna başvuracaklar için ön lisans düzeyinde 2020 KPSSP93 puanının esas alınacağını bildirdi. 

Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ilanı için TIKLAYIN

BAŞVURU İŞLEMLERİ

İlan edilen 15 sözleşmeli kamu personeli alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 17 Mayıs ile 21 Mayıs tarihleri arasında yapacaklar. Başvurular kurumun resmi web sitesi üzerinden alınacak olup adaylar başvurularını elektronik olarak yapacaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@