Nüfus Müdürlüklerine 2021 Yılında Sözleşmeli Personel Alınacak Mı?

İçişleri Bakanlığı Nüfus Müdürlüklerine personel alımı olacak mı? 2021 yılında sözleşmeli personel alımı yapılacak mı? İçişleri Bakanlığı'nın 2021 yılı personel alımı planlamasına ilişkin tüm ayrıntıları Kamu Gündemi olarak değerlendirdik.

Nüfus Müdürlüklerine 2021 Yılında Sözleşmeli Personel Alınacak Mı?

İçişleri Bakanlığı 2021 yılı memur alımı planlamasında çok sayıda kurum ve birim için personel alımı yapılması bekleniyor. 

Adayların merakla beklediği duyurulardan bir tanesi de Nüfus Müdürlüklerine sözleşmeli personel alımları. Peki 2021 yılında İçişleri Bakanlığı'nın personel alımı planmaasında bu alanlar için bir öngörü var mı? Alım yapılacaksa ilan ne zaman yayımlanacak? Daha öncesi senelerde yapılan alımlara göre süreci ele aldık. 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 1772 PERSONEL ALIMI YAPTI

İçişleri Bakanlığı 2021 yılı içerisinde sözleşmeli personel alımı yapan bakanlıklardan. Yılın ilk aylarında duyurulan ilanda İçişleri Bakanlığı'nın merkez ve taşra teşkilatı emrinde istihdam edilmek üzere farklı kadroda personel alımı olacağı duyuruldu.

Alımlar Arşiv Uzmanı, Avukat, Çözümleyici, Programcı, Büro Memuru, Mühendis, Şoför, Tekniker ve Şehir Plancısı kadrolarına yapıldı. Hemen hemen 81 ilde bulunan bakanlık birimlerine yapılan personel alımlarında 1772 sözleşmeli personel istihdam edildi. Söz konusu personel alımlarında bakanlık lise, önlisans ve lisans düzeyinden memur alımlarını 60 KPSS şartıyla yaptı. 

İlana başvurular Ocak ayı sonuna doğru alındı ve alım sürecinin diğer aşamaları devam etmekte. 

2021 YILI NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Adayların beklentisi ise 2021 yılında nüfus idaresi birimlerine ek alımlar olup olmayacağı. Daha önceki yıllarda bakanlık önlisans ve lisans düzeyinden sözleşmeli personel alımları yapmıştı. KPSS puan şartıyla yapılan başvurular sonrasında ise istihdam mülakat puanı sonuçlarına göre oldu. 

2021 yılında Nüfüs Müdürlükleri için ayrı bir ilan yayımlanıp yayımlanmayacağı konusunda resmi açıklama gelmedi. Ancak pandemi sürecinin etkilerine ve bakanlığın personel talebine göre yeni alımların olabileceği değerlendiriliyor. 

Kamugundemi.com olarak İçişleri Bakanlığı'ndan yeni bir ilan gelmesi yada konuya dair açıklama yapılması durumunda anında sizlerle paylaşacağız. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@