Nisan 2021 Kadrolu Memur Alımı Yapan Devlet Kurumları

İki kamu kurumu yayımladıkları duyurular ile kadrolu memur alımı yapacağını duyurdu. KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacak alımlarda ayrıca mülakat sınavı uygulanacak. İşte Nisan 2021 kadrolu memur alım ilanlarına dair tüm bilinmeyenler.

Nisan 2021 Kadrolu Memur Alımı Yapan Devlet Kurumları

Nisan 2021 döneminde kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolu memur alım ilanları bulunuyor. Bu memur alım ilanları KPSS A Grubu statüsünde olup istihdam edilecek personeller daimi statüde çalışmaya başlayacaklar.

Kamugundemi.com olarak bizlerde söz konusu alımları, ilan yayımlayan devlet kurumlarını ve alım yapacak olan kamu kurumlarının talep ettiği şartları derledik.

KADROLU MEMUR ALIMI YAPACAĞINI İLAN EDEN KAMU KURUMLARI

Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi Nisan 2021 döneminde başvuru süreci devam edecek iki farklı kadrolu memur alım ilanı bulunuyor. Bu memur alım ilanı iki farklı kurum tarafından duyuruldu. Bu kurumlar;

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Rekabet Kurumu Başkanlığı

Bu iki farklı duyuruda toplam 40 personel alımı yapılacağı ilan edildi. İlanda yer alan açık kadrolar ve başvuru şartları şunlar.

ÇEVRE BAKANLIĞI KADROLU MEMUR ALIMI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı merkez teşkilatında açık bulunan kadrolara 10 kadrolu memur alımı yapacak. Alımlar 3 farklı kadrodan olacak. Lisans mezunu adayların başvuru yapabileceği personel alımında bakanlık Coğrafi Bilgi Sistemi Uzman Yardımcısı istihdam edecek. İlana göre bakanlığın alım yapacağı 3 kadro arasında aşağında yer alan pozisyonlar bulunuyor.

1-) Coğrafi Bilgi Sistemi Uzman Yardımcısı ( 4 personel istihdam edilecek)

2-) Harita Mühendisliği / Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği / Geomatik Mühendisliği ( 4 personel istihdam edilecek)

3-) Şehir ve Bölge Planlama ( 2 personel istihdam edilecek)

Başvuru İşlemleri

10 kadrolu memur alımı için başvurular Çevre ve Şehircilik Bakanlığının internet sayfası (www.csb. gov.tr ve/veya https://personeldb.csb. gov.tr) üzerinden elektronik ortamda yapılacaktır.

REKABET KURUMU BAŞKANLIĞI – 30 MEMUR ALIMI

Rekabet Kurumu Başkanlığı, Rekabet Kurumu Meslek Personeli Yönetmeliği kapsamında kadrolu memur alımı yapacak. Alımlar 3 farklı kadrodan olacak ve toplam 30 personel istihdamı sağlanacak. Rekabet Uzman Yardımcılığı için gerçekleştirilecek alımlara dair kadro kontenjan detayları başvuru kılavuzunda aktarıldı.

1-) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Genel) kadrosu için 15 personel alınacak. Bu pozisyona lisans düzeyinden İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültelerinden veya İşletme Mühendisliği ya da Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun adaylar başvuru yapabilecek.

2-) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Hukuk) kadrosuna 10 personel istihdam edilecek. Alımlara Hukuk Fakültelerinden mezun adaylar başvuru yapabilecek.

3-) Rekabet Uzman Yardımcılığı (Bilişim) kadrosu için 5 personel istihdam edilecek. Bilgisayar Mühendisliği, İstatistik ve Bilgisayar, Matematik ve Bilgisayar, Endüstri Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği bölümlerinden mezun adaylar ilana başvuru yapabilecekler.

Başvuru İşlemleri

İlana başvurular Genel kadroları için 85 KPSS puanıyla Bilişim ve Hukuk alanları için ise 80 KPSS puanıyla yapılacak. 9 Nisan tarihine kadar devam edecek başvurular kurumun resmi web sitesi üzerinden yapılacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@