Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Memur Alımı Yapacağını İlan Etti

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü bünyesinde memur alımı yapacağı ilan edildi. 75 KPSS puan şartıyla yayımlanan memur alım ilanına kadın ve erkek adaylar şartları sağlamaları durumunda başvuruda bulunabilirler.

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Memur Alımı Yapacağını İlan Etti

2020 KPSS'ye girmiş ve 75 KPSS puanına sahip olan adaylar için yeni bir memur alım ilanı duyurusu yayımladı. 

Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü farklı birimlerinde çeşitli kadrolarda personel açığı olduğunu ve bu kadrolara memur alımı yapacağını ilan etti. Duyuru metninde kadroları tek tek açıklayan kurum ayrıca başvuruda bulunacaklar için şartları da sıraladı. 

MEMUR ALIM İLANI

Memur alım ilanında adayların başvuru yapabilecekleri toplam 20 kişilik kadro bulunduğu bildirildi. 3 farklı kadroda yapılacak alımlar ayrıca her bir kadronun farklı alanlarında olacak. Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Memur, Mühendis ve Bilgisayar İşletmeni pozisyonlarından 20 memur alımı yapacağını bildirdi. 

Kadrolar ve Kontenjanlar

Kurumun alım yapılacak kadrolara ilişkin açıklamış olduğu öğrenim şartı istihdam sürecinde belirleyici olacak. Kamu Gündemi olarak açık kadroları ve başvuru şartlarını açıklıyoruz. 

5 Memur Alınacak

Memur alım ilanlarına; Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Reklamcılık ve Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programları ile İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Maliye, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Ekonometri, Ekonomi, Ekonomi ve Finans Programlarından mezun olan adaylar başvuru yapabilecek. 

5 Bilgisayar İşletmeni Alınacak

Bilgisayar İşletmeni kadrosuna ise "Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak." şartını sağlayan adaylar başvuru yapabilecek. 

10 Mühendis Alınacak

Kurumun mühendis kadrolarında kontenjanlar değişiyor. İlana göre Harita Mühendisliği kadrosundan 2 personel istihdam edilecek. Bilgisayar, Makine, Elektrik Elektronik, Orman Mühendisliği kadrolarından 1'er personel alınacak. İnşaat Mühendisliği kadrosundan ise 4 personel alınacak. 

KOŞULLAR VE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adayların öğrenim şartının dışında sağlamaları gereken diğer bir koşul KPSS puan şartı. Her bir kadroya ilk başvuru için kurum adayların en az 75 KPSS puanına sahip olmalarını istiyor. 

Kadrolara göre ortak koşulların dışında ilan edilen genel koşullar ise "Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. Her aday eğitim durumuna göre ilan edilen yalnızca bir kadroya başvuru yapacaktır. " olarak açıklandı. 

Başvuru İşlemleri ve Tarihi

Başvurular 2 Ağustos ile 8 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. İsteyenler adaylar başvurularını şahsen, posta yolu yada internet üzerinden yapabilecekler. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@