Memur Alımı Bekleyen Lise, Önlisans, Lisans Mezunları! 60 KPSS ile İlan Yayımlandı

Edirne Belediye Başkanlığı kadın ve erkek adayların başvuru yapabileceği memur alım ilanı yayımladı. İtfaiye eri kadrosuna yapılacak memur alımları lise, önlisans ve lisans olmak üzere her öğrenim düzeyinden ve 60 KPSS puan şartıyla yayımlandı.

Memur Alımı Bekleyen Lise, Önlisans, Lisans Mezunları! 60 KPSS ile İlan Yayımlandı

60 KPSS puan şartıyla lise, önlisans ve lisans mezunları arasından itfaiye eri alımı yapılacağı duyuruldu. 

Söz konusu personel alım ilanı için başvuru yapmak isteyecek adaylar için, ilanı yayımlayan kurum, alım yapılacak kadro ve kontenjanlar, sağlık, yaş, KPSS şartı ve ilana nasıl başvuru yapılacağına dair tüm ayrıntılar Kamu Gündemi'nde. 

EN AZ LİSE MEZUNU İTFAİYE ERİ ALIM İLANI

Kamu kurumları tarafından yayımlanan memur alım ilanlarının sonuncusu Edirne Belediye Başkanlığı'ndan geldi. 

Belediye başkanlığı duyurusunda Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre özel şartların sağlanması şartıyla 13 memur istihdamı gerçekleştireceğini açıkladı. Alımların tamamı İtfaiye Eri kadrosuna olacak ve ilana kadın erkek adaylar başvuru yapabilecek. 

Başvuru kılavuzuna göre erkek adaylar için ayrılan kontenjan sayısı 10 olurken kadın adaylar için 3 kontenjan ayrıldı. 

Lise mezunu adaylar arasından 4 personel alımı yapılacak. Bu kontenjan sayısı lisans düzeyi 3 olarak ilan edildi. Önlisans mezunu adaylar arasından toplam 6 itfaiye eri alımı yapılacak ancak bu alımların 3 tanesi erkek adaylar arasından 3 tanesi kadın adaylar arasından olacak. 

Belediye memur alımlarını kaçırmamak için Uygulamamızı Telefonunuza İndirebilirsiniz

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İLANA KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

"Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak." Bu koşullar 657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan ortak koşullar olup ilana başvuruda bulunacak her adayın sağlaması gerekiyor. Ancak alımlarda belirleyici olan şartlar özel başvuru koşullarından oluşuyor. 

Özel başvuru koşulları ise adayların KPSS'den en az 60 puan almış olmaları, erkek adayların en az 1.67 metre, kadın adayların ise en az 1.60 metre boyunda olmaları. Bunun dışında adayların boylarının son iki hanesine göre kilo endeksi hesaplanacak. burada artı, eksi 10 kg hesabı geçerli olacak. Bunun dışında itfaiye olmak isteyen adayların 30 yaşını doldurmamış olmaları gerek. 

Son iki şart belediye tarafından "13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. " olarak duyurdu. 

Başvuru kılavuzu için TIKLAYIN

BAŞVURU TARİHLERİ

Belediyede itfaiye eri olmak isteyenler başvurularını 17 Mayıs tarihinden 18 Mayıs tarihine kadar yapacaklar. Başvurular boy kilo ölçümleri nedeniyle belediyeye şahsen yapılacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@