Mart 2021 Memur Alım İlanları! KPSS'siz, 50, 60 70 KPSS Puanıyla Lise, Önlisans, Lisans Mezunu

Mart 2021 döneminde kadrolu memur, sözleşmeli personel alımı için ilan yayımlamış çok sayıda devlet kurumu bulunuyor. Kamu kurumlarının bu duyurularını, Mart 2021 itibariyle devam eden tüm memur alım ilanlarını ve kamu personeli olmak isteyen adayların sağlamaları gereken tüm koşulları tek tek derledik. İşte yeni dönem memur alım ilanlarına ilişkin tüm ayrıntılar.

Mart 2021 Memur Alım İlanları! KPSS'siz, 50, 60 70 KPSS Puanıyla Lise, Önlisans, Lisans Mezunu

2021 yılı itibariyle çok sayıda kamu kurumu memur alımı için ilan yayımlamış durumda. Farklı meslek gruplarında onlarca personel alımı yapacağını ilan eden kamu kurumlarının bu duyurularını toplu halde derledik. İşte Mart 2021 döneminde sözleşmeli memur, kadrolu personel ve diğer memur alım ilanları. 

KPSS'Lİ / KPSS'SİZ MEMUR ALIMLARI YAPILACAK

Şubat ayı içerisinde veya daha öncesinde ilan edien ve başvuruları Mart ayı içerisinde alınmaya başlayacak çok sayıda duyuru bulunuyor. Bu duyurular arasında adayların KPSS puanı olmadan başvuru yapabilecekleri duyurular yer alıyor. Bunun dışında en az 50, 60 ve 70 KPSS puanıyla başvuru yapılabilecek ilanlarda mevcut. Bazı kurumlar ise adaylardan sadece KPSS puan şartı değil YDS şartları da talep ediyorlar. 

Yayımlanan ilanlar arasında ayrıca adayların sağlamaları gereken en önemli koşul öğrenim şartı. Memur alımları arasında en az lise düzeyinden başvuru yapılabilecek duyurular olsa da alımların bir çoğu önlisans ve lisans düzeyinden. Adalet Bakanlığı'nın memur alımlarında olduğu gibi bazı kurumlar adaylardan herhangi bir bölüm şartı talep etmiyorlar. Bazı kurumlar ise alım yapacakları meslek gruplarına göre öğrenim şartı belirliyorlar. 

MART AYI GÜNCEL İLANLARI

Martı ayı içeriisnde başvurusu yapılacağı ilan edilen binlerce memur alım ilanı bulunuyor. Bu alım ilanlarının en önemlileri, Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan genel personel alım ilanları olurken bunun yanında diğer kurumların duyuruları da bulunmakta. Kamugundemi.com olarak bizlerde adayların başvuru yapabileceği duyuruları kurum kurum derledik. İşte mart başı itibariyle başvuru süreci devam eden o duyurular. 

Kadrolu Memur Alım İlanları

KPSS B Grubu Memur Alım İlanları 

Mart 2021 Sözleşmeli Personel Alım İlanları

KİMLER KAMU KURUMLARINDA MEMUR OLABİLİR?

Kamu kurumlarında memur olmak isteyen adayların sağlamaları gereken başvuru koşulları bulunuyor. 

Adaylardan talep edilen bu başvuru koşulları iki aşamada duyurulur. Birincisi genel başvuru koşulları olup her memur adayının sağlaması gerekiyor. 657 sayılı devlet memurları kanununda yer alan koşulları sağlayan adaylar ise diğer başvuru koşullarını sağlayacaklar. 

Genel Başvuru Koşulları 

Adayların memur olmak için "Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adayların askerlikle ilgisi bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak, Görevine engel sağlık sorunu bulunmamak. " şartlarını sağlamaları gerekiyor. 

Özel Başvuru Koşulları

İlanlara başvuruda bulunabilmek için adayların sağlamaları gereken özel başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. Bu koşullar alım yapılacak kadro için belirlenen öğrenim şartının sağlanması, KPSS şartının sağlanması, talep ediyorsa mesleki deneyim şartının sağlanması ve yine kadroya göre talep edilebilecek YDS şartının sağlanması. 

MEMUR ALIM İLANLARINA BAŞVURU İŞLEMLERİ

Adalet Bakanlığı ve çok sayıda kurum memur alımı başvuru işlemlerini e-Devlet kanalı üzerinden almakta. Belediyeler tarafından yayımlanan duyurular ise şahsen yapılacak olup belediye başkanlıkları resmi sitelerinden alımlara dair özel duyurular yayımlıyorlar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@