Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Kamu Personeli Alıyor! KPSS'siz Başvuru Yapılabilecek

Maliye Bakanlığı sözleşmeli kamu personeli alımı için ilan yayımladı. Tek bir kadroda ancak farklı alanda toplam 18 sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan eden Maliye Bakanlığı adayların sağlamaları gereken tüm koşulları da açıkladı.

Maliye Bakanlığı Sözleşmeli Kamu Personeli Alıyor! KPSS'siz Başvuru Yapılabilecek

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın resmi sitesi üzerinden yayımlanan başvuru kılavuzu ile sözleşmeli kamu personeli alım ilanı detayları belli oldu. 

Bakanlık tarafından yayımlanan duyuruda, adayların hangi kadrolar için başvuru alınacağı, KPSS puan şartsız ilanlara nasıl başvuru yapılacağı ve hangi kadrolarda personel alımları olacağı yer aldı. İşte Maliye Bakanlığı'nın personel alım ilanı. 

MALİYE BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALIMI YAPACAK

Bakanlığın yayımladığı kılavuzda, sözleşmeli bilişim personeli alımlarının Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacağı açıklandı.

Sözleşmeli bilişim personeli kadroları Bilgi Güvenliği Uzmanı, Ağ Uzmanı, Sistem Yöneticisi, Kıdemli Sistem Yöneticisi, Yazılım Geliştirme Uzmanı, Yazılım Takım Lideri, Yazılım Mimarı, Uzman Veri Bllimci, Uzman Veri Mühendisi, Kıdemli Büyük Veri Sistemleri Yöneticisi olarak duyuruldu. 

KPSS'siz Başvuru İşlemleri

Sözleşmeli Bilişim Personeli alım ilanında Maliye Bakanlığı adayların KPSS puanları olmaması durumunda, ilana başvuru yapabileceklerini ve adayların KPSS puanlarının 70 olarak kabul edileceğini açıkladı. Ancak adayların KPSS puanları varsa başvuru aşamasında bu puanlarını sunabilecekler. 

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANLARINDA ÖĞRENİM ŞARTI

Maliye Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alımları için başvuru yapacak adayların Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden birinden mezun olmalarını istiyor. 

Adaylar için Diğer Şartlar

İlanlara başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken diğer koşullar "Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3 (üç) yıl, diğerleri için en az 5 (beş) yıl mesleki tecrübeye sahip bulunmak. Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek. " olarak ilan edildi. 

BAŞVURU TARİHLERİ

İlan için adaylar başvurularını 1 Temmuz 2021 tarihine kadar yapacaklar. Başvurular bakanlığın web sitesinden alınacak form ve diğer evrakların kuruma teslim edilmesi ile yapılacak. İlana başvurular posta yoluyla tamamlanabilecek. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@