Kültür ve Turizm Bakanlığı 243 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 243 sözleşmeli personel alımı yapacağı bildirildi. Yeni personellerin işe alım süreçleri ve başvuru şartları gibi detaylı bilgiler kamuoyuna açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 243 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Devam Ediyor!

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 243 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Sınavla gerçekleştrilecek olan alımlara ilişkin detaylar Bakanlık tarafından kamuoyuna açıklandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda istihdam edilmek üzere çşitli branşlarda toplam 243 sözleşmeli sanatçı işe alınacak. Yayımlanan personel ilanına göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin (B) fıkrası uyarınca işe alınacak sözleşmeli personeller 31 Aralık 2021 tarihine kadar çalıştırılacaklar. Bu tarihten sonra ise ihtiya., başarı, disiplin gibi kriterler değerlendirilerek bu personellerle yeniden sözleşme yapılabilecek.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR?

-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

-18 yaşını tamamlamış olmak

-Kamu haklarından mahrum bulunmamak

-Türk Ceza kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenmiş bir suçtan dolayı 1 yıl veya daha uzun süreli hapis cezasına çarptıtılmamış olmak

-Askerlik ile ilişiği bulunmamak

-Görevini devamlı olarak yapmasına engel teşkil edecek fiziki veya ruhsal bir rahatsızlığı olmamak

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI NELERDİR?

-Üniversitelerin belirtilen sanat dallarına ait bölümlerinden mezun olmak veya aynı sanat dalına dair özel eğitim almış olmak

-Uygulama sınavına katılacak şartları yerine getirmek

-Yapılacak olan uygulama sınavında başarılı olmak

BAŞVURULAR NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 243 sözleşmeli personel alımı iş başvuruları 15 Şubat 2020 tarihine kadar yapılabilecek. Başvuru yapmak isteyen adaylar Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın internet sitesinden temin edecekleri iş talep formlarını doldurarak bakanlığın belirlediği mail adresine gönderecekler. Başka herhangi bir yolla iş başvurusu kabul edilmeyecek ve yaşanan teknik aksaklıklar nedeniyle ulaşmayan mailler için Kültür ve Turizm Bakanlığı da sorumlu tutulamayacak.

SINAV DEĞERLENDİRMESİ VE SONUÇLARIN DUYURULMASI NASIL YAPILACAK?

Kendi branşlarından sınava girecek olan adayların sınav performansları bir komisyon tarafından değerlendirilecek. Bu komisyon tarafından adaylara 100 puan sisteminde puanlar verilecek. En az 70 puan alan adaylar sınavlarda başarılı sayılacaklar. Sınav sonuçlarına göre en yüksek puandan başlamak üzere sözleşme imzalanarak personellerin işebaşlamaları sağlanacak. 70 puan almış olmak personel olmak anlamına gelmeyecek. Sınav sonuçları Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından elektronik ortamda duyurulacak.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@