Kültür Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları 17 Mayıs'ta Başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli kamu personeli alımı yapacak. Alımlar farklı alanlarında deneyimli bilişim personeli alımı yapacak olan bakanlığı ilanına başvurular 17 Mayıs tarihinde başlayacak.

Kültür Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları 17 Mayıs'ta Başlıyor

Sözleşmeli kamu personeli alımı için ilan yayımlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı başvuruları almaya başlayacak. 

Personel alımları için yayımladığı başvuru kılavuzunda adayların başvurularını 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren online olarak yapılacağını duyuran Kültür Bakanlığı kadro detaylarını ilan etti. İşte Kültür Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alım ilanı. 

KÜLTÜR BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALIM İLANI

Sözleşmeli bilişim personeli alımları Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere, yapılacak. Bakanlık birimlerine istihdam edilecek personel sayısı 10 olarak duyuruldu. İlana göre başvuru yapacak adaylardan KPSS şartı aranmayacak. Ancak KPSS puanu yüksek olanlar bildirimde bulunabilecekler. KPSS puanı olmayanlar için ise sistem puanı 70 olarak kabul edecek. 

İlana başvuru yapacak adayların tamamı 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen şartlarına göre başvuruda bulunacak. 

Başvurular için bakanlık öğrenim şartı talep ederken esas alımlar kadroların özel gereksinimlerine göre olacak. Bilişim personeli alım ilanına bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği, mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olanlar başvuru yapacak. 

Adayların öğrenim şartının dışında dikkat etmeleri gereken deneyim koşulları da var.

Buna göre; "Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi ve güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek, Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak" şartlarının sağlanması gerek. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı personel alımlarının nasıl yapılağına dair resmi başvuru kılavuzundan açıklamada bulundu. 

Adaylar bakanlığın personel alımları için başvurularını dijital ortamda yapacaklar ve başvuru evraklarını sisteme yükleyecekler. Ayrıca başvurular için kuruma doğrudan evrak teslimi olmayacak. Bakanlığın resmi sitesinden başvurular form doldurma işlemi yapılacak. 

Açık Kadroları Görmek için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@