Kültür Bakanlığı KPSS'siz Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Yapacak

Kültür Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alımı için ilan çıktı. Bakanlık ilana başvuruların KPSS'siz yapılabileceğini duyururken personel istihdamı öğrenim ve mesleki koşulların sağlanması durumunda olacak.

Kültür Bakanlığı KPSS'siz Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımı Yapacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli bilişim personeli alımı için ilana çıktı. Bakanlık resmi gazete üzerinden duyurulan personel alım ilanında tek bir kadrodan ancak o kadro içinde farklı alanlardan personel alımı yapacağını bildirdi. Bilişim Personeli alım ilanlarına adaylar KPSS'siz başvuru yapabiliyorlar. KPSS'siz başvurularda kurumlar KPSS puanı 70 kabul ediyor, ancak KPSS'si puanı 70'den fazla olanlar kendi puanlarını sunabilirler. 

KPSS'SİZ SÖZLEŞMELİ BİLİŞİM PERSONELİ ALIM İLANI

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nde görevlendirmek üzere yapılacak bilişim personeli alımlarında 10 personel istihdam edilecek.

Alımlar şu özel kadrolardan olacak. Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı, Kıdemli Sistem Geliştirme Uzmanı, Kıdemli Bilgi Güvenliği Uzmanı, Yazılım (Back-End) Geliştirme Uzmanı, Yazılım (Front-End) Geliştirme Uzmanı, CBS Yazılım Geliştirme Uzmanı, 

BAŞVURU KOŞULLARI

Bakanlıklar yada diğer kamu kuruluşlarının bilişim personeli alımları 657 Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesinde yer alan şartlara göre yapılır. Bu şartlar tüm kamu personellerinin sağlamaları gereken koşullardan oluşmakta olup her kadro için ortaktır. Adayların Türk vatandaşı olması, kamu haklarından mahrum olmaması, görevine engel sağlık sorunu olmaması, askerlik ile ilişiği olmaması şartlarından oluşut. 

Bilişim Personeli Kadrosu için Kültür Bakanlığı

Ortak koşulların dışında ayrıca adayların ilan edilen açık pozisyonlar için sağlamaları gereken özel koşullarda bulunuyor. Kültür Bakanlığı'nın başvuru kılavunda ilan edilen bu şartlar öğrenim ve mesleki koşullardan meydana gelmektedir. 

Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği, n mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden mezun olmak. 

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçmeyecekler için en az 3 (üç) yıllık, diğerleri için en az 5 (beş) yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak.

Bu koşulların dışında adayların ayrıca her bir pozisyon için ayrı ayrı ilan ettiği mesleki koşulları da sağlamaları isteniyor. 

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYIN

BAŞVURU SÜRECİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı, KPSS'siz sözleşmeli bilişim personeli alım ilanı için başvuru yapacak adayların 17 Mayıs ile 31 Mayıs arasında yapmaları gerekiyor. Başvurular bakanlığın başvuru metninde ilan ettiği Kariye Kapısı sitesi üzerinden yapılacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@