KPSS’ye Girmemiş Adaylar Bu İlanlar Size! KPSS Şartsız Devlet Memuru Alımları

KPSS’ye girmemiş ancak memur olma hayali kuran adaylar için halen başvuru süreci devam eden memur alım ilanları bulunuyor. KPSS puanı olmayanlar için ilan edilen, başvuru süreci bayramdan sonra devam edecek memur alım ilanları. Kurum kurum tüm KPSS’siz memur alım listesi. 

KPSS’ye Girmemiş Adaylar Bu İlanlar Size! KPSS Şartsız Devlet Memuru Alımları

Kamuya personel alımlarının çok büyük bölümü KPSS puan sıralaması esasına göre yapılıyor. KPSS’siz yapılan memur alımları ise sadece birkaç kadro için duyuruluyor. Bu kapsamda yayımlanan ve Mayıs ayının ortası itibariyle başvuruları devam edecek memur alım duyuruları bulunuyor. Kamugundemi.com olarak bu duyuruların tamamını haberimizde derledik. Memur olmak isteyenler için o liste. 

KPSS’SİZ MEMUR ALIM İLANLARI HANGİ KURUMLARA YAPILIYOR

KPSS şartsız ilan edilen memur alımları genellikle sözleşmeli personel kadrolarına yapılır.  Kamu kurumlarının sözleşmeli bilişim personeli alım ilanları bu kapsamda yayımlanan duyurulardandır. Bunun dışında büyükelçilikler ile yurtdışı başkonsolosluklara da KPSS’siz memur alımları yapılır. Ayrıca bazı kurumlar özel meslek gruplarında yayımladıkları duyurular ile KPSS’siz memur alımı yapacaklarını ilan edeler. 

Mayıs ayının ortası itibariyle bayramdan sonraki dönemde KPSS’siz memur alımı yapacağını ilan eden iki bakanlık bulunuyor. Dışişleri Bakanlığı ile Kültür Bakanlığı yayımladıkları duyurular ile KPSS şartsız kamu personeli alacaklarını, istihdam edilen personellerin ise sözleşmeli memur statüsünde göreve başlayacaklarını duyurdular. 

KÜLTÜR BAKANLIĞI İLANI

Kültür Bakanlığı yukarıda duyuruda da bahsettiğimiz gibi sözleşmeli memur alımını Sözleşmeli Bilişim Personeli kadrosuna yapacak. Alımlar ile 10 personel istihdamı sağlanacak. Bilişim Personeli pozisyonunda ancak farklı alanlarda görevlendirilecek alımlar için başvuru yapacak adaylar başvurularını KPSS puan şartı olmadan yapacaklar. 

Yüksek maaş imkanıyla yapılacak memur alımlarına öğrenim, deneyim ve bilişim uzmanlık alanlarına dair talep edilen özel koşulları sağlayanlar başvuru yapabilecekler. İlan için adayların bakanlığın web sitesinden online başvuru yapması yeterli olacak. 

DIŞİŞİLERİ BAKANLIĞI İLANI

Dışişleri Bakanlığı’nın yayımladığı çok sayıda duyuru için başvuru süreci doldu. Ancak bakanlık bayramdan sonraki süreçte 3 ilan adına başvuru almaya devam edecek. Güncel duyurular kapsamında Dışişleri Bakanlığı New York Başkonsolosluğuna, Münih Başkonsolosluğuna ve Hannover Başkonsolosluğuna sözleşmeli sekreter alımı yapacak.

3 duyuru için tüm şartlar ortak olmak ile beraber esas belirleyici şart yabancı dil şartı. Münih ve Hannover ilanları için Almanca, New Yok ilanı için ise çok iyi derecede İngilizce bilmek gerekiyor. İlanlara başvuru yapacak adayların en az lise mezunu olması ve 41 yaşından küçük olması isteniyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@