KPSS'ye Girmiş Olmak Şartıyla Başvuru Yapılabilecek Memur Alımları

Bazı kamu kurumları yayımladıkları duyurular ile personel alımı yapacaklarını yayımladılar. Nisan ayı içerisinde ilan edilen bu duyurular arasında KPSS puan şartıyla ve KPSS'siz ilanlar bulunuyor. Bazı kurumlar ise adayların ilana başvuruda bulunabilmesi için sınava girmiş olmalarını yeterli buluyor. İşte o ilanlar.

KPSS'ye Girmiş Olmak Şartıyla Başvuru Yapılabilecek Memur Alımları

Kamugundemi.com olarak memur alım ilanlarını anlık olarak siz okuyucularımız ile paylaşıyoruz. 

Kamu kurumlarının kendi sitelerinden ilan ettikleri, Resmi Gazete'de yayımlanan yada Kamu Personeli Alım İlanları sayfasından duyurulan alımlarda farklı başvuru koşullar ile yayımlanan duyurular bulunuyor. Bu haberimizde siz okuyucularımıza düşük KPSS puanıyla başvuru yapabileceğiniz memur alımlarını derledik. 

MEMUR ALIMLARINDA KPSS PUAN ŞARTI

Kamu kurumlarına memur alımları yapılırken hemen hemen tüm kurumlar KPSS puan şartı talep ederler. Ancak ilan edilen bazı alımlarda adaylardan KPSS puan şartı talep edilmez. Bazı devlet birimleri ise adayların KPSS'ye girmiş olmalarını ve en az 50 KPSS puanı almış olmalarını talep eder. 

Nisan ayının son günlerinde ve Mayıs ayının ilk günlerinde halen yayımda olan bu ilanları sizler için biraraya getirdik. İşte KPSS puan şartı olmadan ve KPSS'ye girmiş olmak şartıyla yayımlanan devlet memuru, sözleşmeli kamu personeli alım ilanları. 

KPSS'siz Memur Alım İlanları

KPSS'siz memur alım ilanlarında Dışişleri Bakanlığı, MEB, TÜBİTAK ve Kültür Bakanlığı'nın ilanları bulunuyor. Bu duyurularda MEB ve Kültür Bakanlığı yayımladıkları duyurular ile sözleşmeli bilişim personeli alımı yapacaklarını duyurdular. Bu kadrolara mesleki koşulları sağlayan, bakanlıkların talep ettiği öğrenim düzeylerinden mezun olan adaylar KPSS'siz başvuru yapabilirler. 

Dışişleri Bakanlığı ise yabancı dil şartı ile başkonsolosluk ve büyükelçiliklere sözleşmeli sekreter alımı yapacağını ilan etti. TÜBİTAK ise Ar-Ge Personeli, Uzman Yardıumcısı, Uzman Personel ve Teknik Personel alımları yapacağını duyurdu. 

Kültür Bakanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

TÜBİTAK Personel alım ilanı için TIKLAYINIZ

Dışişleri Bakanlığı ilanı için TIKLAYINIZ

KPSS'ye Girmiş Olmak Şartıyla Yayımlanan Memur Alım İlanları

KPSS'ye girmiş olmak şartıyla yayımlanan iki personel alım ilanı bulunuyor. Sözleşmeli sağlık personeli kadrolarına yapılacak alımlar ile Kafkas Üniversitesi 58, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ise 43 sözleşmeli personel alımı yapacak. Alımlar lise, lisans hemşire kadrosu ile ebe, röntgen teknikeri, tıbbi labartuvar teknikeri,eczacı ve röntgen teknisteni kadrolarına olacak. 

Bu ilanlara adaylar 50 KPSS puanıyla başvuru yapabilecekler. Ancak kurumlar başvuru sayısına göre belli sayıda adayı mülakata çağrıcak. Bu kapsamda başvuruların çok yoğun olması durumunda KPSS puanı yüksek olan adaylar sözlü sınav için çağrılacaklar. 

Sözleşmeli, kadrolu düşük KPSS'li memur alımlarını kaçırmamak için Uygulamamızı Telefonunuza İndirebilirsiniz

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@