KPSS'siz ve KPSS Puanıyla 372 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapılacak!

Kamu kurumlarına KPSS'siz ve KPSS puan sıralaması esasıyla sözleşmeli personel alımı yapılacak. Güncel ilanlarda sözleşmeli memur alımı kapsamında 372 kişilik ilan bulunuyor. Bu ilanları yayımlayan devlet kurumları ve hangi kurumun kaç memur alımı yapacağı haberimizde.

KPSS'siz  ve KPSS Puanıyla 372 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapılacak!

Memur alımlarında en önemli koşul KPSS puan şartıdır. Ancak bazı kurumlar özel şartlarla memur alımı yapar ve adaylardan KPSS puan şartı talep etmezler. Bu çerçevede yayımlanan memur alım ilanları arasında 4 kurumun duyurusu bulunuyor. 

Resmi gazete, kurumların kendi siteleri ve diğer platformlar üzerinden yayımlanan ilanlar ile adaylara duyurular memur alım ilanlarını bir araya getirdik. 1 Haziran itibariyle başvuru yapabileceğiniz memur alım ilanları arasında yer alan sözleşmeli memur alım ilanları. 

SÖZLEŞMELİ MEMUR ALIMI YAPACAĞINI İLAN EDEN DEVLET KURUMLARI

Kurumsal sözleşmeli memur alımı kategorisinde ilan ettiklleri duyurular ile sözleşmeli memur alımı yapacağını bildiren 4 kurum bulunuyor. 

Bu dört kurum arasında İller Bankası'nın memur alım ilanı diğerlerinin önüne geçiyor. İller Bankasının yanı sıra Çanakkale İl Özel İdaresi, Türk Akreditasyon Kurumu ve Dışişleri Bakanlığı'na bağlı olarak çalışan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı yayımladıkları ilanlar ile memur alımı yapacaklarını bildirdiler. 

İller Bankası

365 sözleşmeli kamu personeli alımı yapacak. Kurum yayımladığı ilanında alımların Genel Müdürlük ve Yurt İçi Hizmet Birimlerinde sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere Mühendis, Mimar, İç Mimar, Şehir Plancısı, Peyzaj Mimarı, Avukat, Tekniker, Yönetim Personeli(İstatistikçi) ve Yönetim Personeli kadrolarına olacağını duyurdu. Başvurular 70 KPSS ile yapılacak. 

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı

2 sözleşmeli personel alımı yapacak. Bilgi İşlem Daire Başkanlığında tam zamanlı olarak istihdam edilmek üzere yapılacak alımlar sözleşmeli bilişim personeli kadrolarına olacak. KPSS'siz başvuru yapılabilecek ilan ile 2 personel istihdam edilecek. Alımlarda özel şartlar var.

Türk Akreditasyon Kurumu

1 memur alımı yapacak. Dışişleri Bakanlığı Türk Akreditasyon Kurumu da sözleşmeli personel alımı yapacak. Alımlar bir önceki alımlarda olduğu gibi sözleşmeli bilişim personeli kadrosuna yapılacak. İlana KPSS puanı olmayan adaylar başvuru yapabilecek. Ancak talep edilen mesleki koşulların sağlanması gerek. 

Çanakkale İl Özel İdaresi 

4 sözleşmeli memur alımı yapacak olan Çanakkale İl Özel İdaresi alımları lisans ve önlisans düzeyinden alacak. İlan ile mimar, arkeolog, inşaat teknikeri ve harita teknikeri alımı yapılacak. İlana başvurular 5 yıllık mesleki deneyim şartı ile yapılacak. Başvuru kılavuzunda KPSS şartı yer almadı. 

Memur Alımları Cebinizde! Uygulamamızı İndirerek Tüm Kamu İlanlarından Anında Haberiniz Olsun

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huewai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

Yukarıda yer alan kamu ilanlarını ve diğer memur alım ilanlarını daha detaylı incelemek ve başvuru kılavuzuna ulaşmak için Kamu İlanları kategorimizi inceleyin. Son dönemde yayımlanan tüm ilanların yer aldığı liste için TIKLAYIN

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@