KPSS'siz Memur Alımı için 3 İlan Birden! Özel Şartı Sağlayanlar Bakanlıkta Memur Olabilecek

Dışişleri Bakanlığı KPSS'siz memur alımı için 3 ilan birden yayımladı. Her ilanda bir memur alımı yapacağını ilan eden Dışişleri Bakanlığı başvuruların en az lise düzeyinden olacağını duyurdu. Dışişleri Bakanlığı memur alım ilanında yer alan açık kadrolar ve başvuru özel şartları.

KPSS'siz Memur Alımı için 3 İlan Birden! Özel Şartı Sağlayanlar Bakanlıkta Memur Olabilecek

Mayıs ayı memur alımı ilanlarına Dışişleri Bakanlığı KPSS'siz kamu personeli alım ilanları da eklendi. 

Bakanlık yayımladığı 3 farklı duyuru ile memur alımı yapacağını alımların en az lise düzeyinden olacağını ve ilana 41 yaş şartı ile başvuru yapılacağını açıkladı. Bakanlığın memur alım ilanlarında en önemli detay ise KPSS puan şartının olmaması. 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI'NDAN 3 İLAN BİRDEN

Dışişleri Bakanlığı'nın yayımladığı personel alım duyuruları, bakanlığın 3 farklı ülkede yer alan yurtdışı birimlerine yapılacak. 

İlanların ilki T.C. Münih Başkonsolosluğu bünyesi için yayımlandı. Diğer ilan ise Hannover Başkonsolosluğu için olurken sonuncu duyuru Budapeşte Büyükelçiliği için yayımlandı. 3 sözleşmeli kamu personeli alım ilanında yer alan açık kadroda aynı pozisyona yapılacak. 

Dışişleri Bakanlığı yayımladığı duyurularında her bir bakanlık birimine 1 personel alımı olacağını alımların da 1 (bir) adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna yapılacağını ilan etti. Başvurular özel şartların sağlanması alımlar ise mülakat sınav sonucuna göre olacak. 

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

1-) T.C. Münih Başkonsolosluğu bünyesine yapılacak olan personel alım ilanına başvurular 41 yaş şartı ve çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek şartlarıyla yapılacak. 

2-) Hannover Başkonsolosluğu sekreter alım ilanı da aynı şartlarla;  41 yaş ve çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek koşulları ile yapılacak. 

3-) T.C. Budapeşte Büyükelçiliği sözleşmeli personel alımına başvurular ise 46 yaş ve çok iyi derecede Macarca ve Türkçe bilmek (Macarcanın yanında İngilizce bilmek tercih sebebidir) şartları ile yapılacak. 

HER KADRO İÇİN ORTAK KOŞULLAR

Dışişleri Bakanlığı'nın Almanya ve Macaristan'da yer alan birimlerine yapılacak personel alımlarına başvuru yapacak adayların tamamı "Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okullardan mezun olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek ve Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek." şartları ile yapılacak. 

KPSS'siz sözleşmeli kamu personeli alım ilanları için Uygulamamızı Telefonunuza İndirebilirsiniz

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

Huewai Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

KPSS'siz en az lise mezunu sözleşmeli sekreter kadrosu için  T.C. Münih Başkonsolosluğu, Hannover Başkonsolosluğu, Budapeşte Büyükelçiliğine başvurular şahsen yada posta yoluyla yapılacak. Bakanlığın başvuru evraklarını dolduracak adaylar bu bakanlık birimlerine evrakları teslim ederek başvurularını yapacaklar.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@