KPSS'siz En Az Lise Mezunu Memur Alım İlanı! Dışişleri Bakanlığı Özel Şartları Açıkladı

Dışişleri Bakanlığı yayımladığı bir duyuru ile sözleşmeli personel alımı yapacağını ilan etti. Bakanlık yayımladığı 3 ayrı duyurusunda alımların KPSS'siz olacağını bildirdi. En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği memur alım ilanında, yer alan tüm ayrıntılar ve özel şartlar haberimizde.

KPSS'siz En Az Lise Mezunu Memur Alım İlanı! Dışişleri Bakanlığı Özel Şartları Açıkladı

Dışişleri Bakanlığı yeni hafta başında yayımladığı 3 ayrı duyuru ile personel alımı yapacağını bildirdi. Bakanlığın yayımladığı duyurularda personel alımı yapılacak kadro aynı ancak ilanlarda belirleyici olan özel şartlar farklılık gösteriyor. İşte söz konusu ilana ilişkin tüm ayrıntılar. 

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Dışişleri Bakanlığı yayımladığı duyurularında 3 farklı bakanlık birimine personel alımı yapacağını bildirdi. 

Her bir ilanında bir personel alımı yapacağını ilan eden Dışişleri Bakanlığı alımların sözleşmeli sekreter alımı yapacak. Alımlar büyükelçilikler ve başkonsoloslukara olacak. Farklı ülkelerdeki Dışişleri Bakanlığı birimlerine yapılacak personel alımları şu şekilde;

* Marsilya Başkonsolosluğu’nda münhal bulunan bir adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır.

* Aşkabat Büyükelçiliği’nde münhal bulunan 1 (bir) adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır.

* Rotterdam Başkonsolosluğunda münhal bulunan 1 (bir) adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacaktır.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Dışişleri Bakanlığı personel alım ilanlarında tüm kadrolar için geçerli olan ortak koşullar bulunuyor. 

Ortak koşullar adayların sağlamaları gereken genel koşullardan oluşuyor. Kamu kurumlarına yapılacak personel alımlarında aranan ortak şartlar ile birlikte alınacak kadroların mesleki yeterliilklerine göre belirleniyor. Öğrenim şartından yaş şartına kadar bakanlığın talep ettiği o koşullar şunlar;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak. En az lise veya dengi okullar ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak. Kamu haklarından yoksun bulunmamak. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek. 

ÖZEL KOŞULLAR 

Her bir kadro için ayrı ayrı belirlenen özel koşullar bulunmakta. Özel başvuru koşulları yabancı dil şartından oluşmakta. 

Marsilya Başkonsolosluğu personel alım ilanı için çok iyi derecede Fransızca ve Türkçe bilmek.Aşkabat Büyükelçiliği personel alım ilanı için . Çok iyi derecede Rusça ve Türkçe bilmek, ayrıca (İngilizce ve iletişim kurabilecek seviyede Türkmence bilmek tercih sebebidir.Rotterdam Başkonsolosluğu personel alım ilanı için çok iyi derecede Hollandaca ve Türkçe bilmek, bu kadro için de İngilizce bilmek tercih sebebidir. 

BAŞVURULAR NEREYE YAPILACAK?

Sözleşmeli personel alım ilanına başvuru yapacak adaylar başvurularını Marsilya Başkonsolosluğu, Aşkabat Büyükelçiliği veya Rotterdam Başkonsolosluğuna doğrudan yapacaklar. Başvurular şahsen yada evrakların posta yoluyla gönderilmesi suretiyle yapılabilir. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@